Bakan Varank'tan Faiz, Enflasyon ve Kur Açıklaması!

Suriye'de düzenlenen Barış Pınarı Harekatı operasyonunda Türkiye'nin Amerika'dan sonra Rusya ile de anlaşması büyük sevinç yarattı.

Bakan Varank'tan Faiz, Enflasyon ve Kur Açıklaması!

Suriye'de düzenlenen Barış Pınarı Harekatı operasyonunda Türkiye'nin Amerika'dan sonra Rusya ile de anlaşması büyük sevinç yarattı. Yaşanan gelişmeler ekonomiye olumlu katkılar sağlarken Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank faiz, enflasyon ve kur açıklaması yaptı!

Barış Pınarı Harekatı nedeni ile Amerika başta olmak üzere pek çok yabancı ülkeden gelen yaptırım tehditleri ile dolar kuru hızla yukarı yönlü hareket etmeye başlamıştı. Dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeni ile Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz indirimi beklentisi sıfıra yaklaşırken peş peşe gelen olumlu haberler ekonominin üzerindeki kara bulutları dağıttı. 

Türkiye Büyümeye Devam Edecek! Ekonomi hakkında değerlendirmede bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olumlu gelişmelerin yaşanmaya devam ettiğini ve bu gelişmeler ışığında Türkiye için büyüme rakamlarının yabancı firmalar tarafından yukarı yönlü revize edildiğini söyledi.Bakan Varank yapmış olduğu açıklamasında "Faizler, enflasyon düştü, kurda istikrar yakalandı" diyerek ekonomide olumlu gelişmelerin devam edeceğini açıkladı. Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi'nde bu sene 10. kez düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nın açılışına katıldı.Fuarın önemine değinen Bakan Varank ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri de paylaşarak "işler yolunda" mesajı verdi. Özellikle de dolar kurunda yaşanan geri çekilme büyük önem taşırken yaşanan bu düşüş sayesinde Merkez Bankası tarafından daha güçlü bir faiz indirimi beklentisi oluşurken yapılan indirim ile ekonomide canlanma yaşanmasına kesin gözü ile bakılıyor. Emlak365.com 


Yorumlar (0)