Bakan Yanık Açıkladı: Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti SED Ödemeleri Bayramdan Önce Hesapta!

SED ödemeleri ne zaman 2021 sorusuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından verildi. Mayıs ayı sosyal yardım ödemeleri bayramdan önce yapılacak mı sorusuna beklenen yanıt gelirken Bakan Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) Mayıs ayı ödeme tarihlerini duyurdu. 139 bin çocuk için 159 milyon liralık ödeme yapılacak!

Bakan Yanık Açıkladı: Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti SED Ödemeleri Bayramdan Önce Hesapta!

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti SED ödemeleri hakkında beklenen açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. 139 bin çocuk için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli ödenen sosyal yardımlar arasında yer alan SED ödemeleri beklendiği üzere bayramdan önce hak sahipleri kişilere ulaştırılacak. 

Sosyal hizmetlerde en büyük önceliği aile bütünlüğüne verdiklerini dile getiren Bakan Yanık çocukların ailelerinin yanında kalarak sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini ve toplumsal hayata katılım sağlayabilmelerini desteklemek amacı ile SED ödemesi yaptıklarını söyledi. 

SOSYAL EKONOMİK DESTEK HİZMETİ SED MAYIS ÖDEMELERİ NE ZAMAN 2021, BAYRAMDAN ÖNCE YATIRILACAK MI?

Kısaca SED olarak anılan Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında binlerce çocuk için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kendi ailelerinin yanında yaşamalarını sağlamak amacı ile ekonomik destek verilmektedir. Konu hakkında açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık"Mayıs ayı içerisinde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) alan 139 bin çocuğumuz için 159 milyon TL ödeme yapacağız" diyerek beklenen müjdeyi vermiş oldu. 

SED yardımı alan binlerce aile söz konusu ödemelerin Ramazan Bayramı'ndan önce yapılıp yapılmayacağı konusunda ki sorularına yanıt arıyordu. Merak edilen soruya yanıt konu hakkında en yetkili isimlerden biri olan Bakan Yanık tarafından verilirken SED ödemelerinin Mayıs ayı içerisinde bayramdan önce yapılacağını belirterek toplamda 159 milyon liralık ödemenin hesaplara geçirileceğini dile getirdi. 

Yorumlar (0)