Bakan Yanık'tan Son Dakika 1100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Ödemesi Açıklaması Geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyon haneye destek ödemesi yaptıklarını duyurdu. 1100 TL Pandemi destek yardımı ödemeleri kimlere verildi, başvuru yapılacak mı, bayram sonrası ödemeler devam edecek mi?

Bakan Yanık'tan Son Dakika 1100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Ödemesi Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 günlük tam kapanma nedeni ile yapılacak yeni destek ödemeleri açıklanmış, bin lira olarak ödenen pandemi sosyal destek yardımı için rakamın 1100 liraya yükseltildiği ilan edilmişti. 

Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı duyurulan pandemi yardımları banka hesabı olan kişilerin banka hesabına yatırılırken hesap numarası olmayan kişilerin ise kimlik numaraları üzerinden PTT şubelerinden ödenmeye başlanmıştı. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI YANIK DUYURDU: 2.2 MİLYAR LİRALIK ÖDEME YAPILDI! 

Pandemi yardımı ödemeleri ihtiyaç sahibi aileler için büyük önem taşırken bin lira olarak ödenen yardımların 1.100 liraya çıkarılması ve ihtiyaç sahibi ailelere yeniden ödeme yapılacağı duyurulması miktar sınırlı olsa da yine de sevinç yaratmıştı. 

Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin beklemiş oldukları haber sonrasında ödemeler başlarken konu hakkında bugün son dakika açıklaması Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. Bakan Yanık yapmış olduğu Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı açıklaması ile 2,2 milyar liralık destek ödemesi dağıttıklarını duyurdu. 

Bakan Yanık yapmış olduğu açıklama ile "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programımız kapsamında, hane başı 1.100 TL olmak üzere 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi hanemize yaklaşık 2,2 milyar lira destek verdik. Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadık" dedi. 

Bakan Yanık tam kapanma sosyal yardım programı yanı sıra ayrıca 1.4 milyon hak sahibine 1 milyar liranın üzerinde yaşlı ve engelli aylığı ödemesi yapıldığını da dile getirdi. 

Yorumlar (12)
emine 1 ay önce
bende cok muhtac durumdayım sabahlara kadar bakıyorum edevlete birsey yok banka hesbımda var ptt kartımda ve evimde yıycek ekmege muhtacım yazmadıgım istemedigim bir yer kalmadı saygılar
Deniz 1 ay önce
Ben hala pandemi yardım parası almadım
Elif 1 ay önce
Ben de dar gelirli yim syk kaydım var ama bana yardım gelmdi
Galip 1 ay önce
Gorende engellilere 10 milyar aylik veriyor sanacak Adi ustunde engelli Allah size vijdan merhamet versin
Muhammet 1 ay önce
4 aydan beri yardım gelecek gelmedi suriyeli deyilim tc yim ondanmi
Fatma kizilirmak 1 ay önce
Engelli ayligimi aldım yardım paramı alamadım ptt kartım var 5ve6 gündür baktım yok
İsa 1 ay önce
Pandemi destek parası istiyorum ihtiyacım var
Alaettin ıldız 1 ay önce
Yardıma ihtiyacım var işte ücretsiz izne çıkarıldı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın