Bank of America'dan Yeni TL Ve Merkez Bankası Faiz Kararı Tahmini

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Bank Of America Türk Lirası için yeni değerlendirme raporu yayımlarken Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı için beklentisini de paylaştı.

Bank of America'dan Yeni TL Ve Merkez Bankası Faiz Kararı Tahmini

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Bank Of America Türk Lirası için yeni değerlendirme raporu yayımlarken Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı için beklentisini de paylaştı. Merkez Bankası PPK Toplantısı Şubat 2021 ne zaman, faiz beklentisi ne, dolar ne olur?

Yabancı yatırım bankalarının TL değerlendirme raporları yayımlanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Amerikalı yatırım devi Bank Of America tarafından yayımlandı. Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında ilk sıralarda yer alan ve başarılı tahminleri ile yatırımcılar tarafından yakından takip edilen Bank Of America'nın Türk Lirası için olumlu duruşu devam etti. BANK OF AMERİCA TL RAPORU YAYIMLANDI! Merkez Bankası faiz kararı öncesinde Türk Lirası için yeni değerlendirme raporu yayımlayan Bank Of America teknik verileri yatırımcıları ile paylaştı. Dolar / TL analizi yapılan teknik  değerlendirmede 14 günlük göreceli güç endeksinin 2021 yılında 2. kez 30 seviyesinin altına düştüğüne dikkat çekilen raporda döviz çiftlerinin çok fazla ve son derece hızlı yükseliş yaşamasının bu sonucu getirdiğini belirterek "Dolardaki teknik bir geri dönüş ve ABD enflasyonunun beklenenden yüksek gelmesi riski arbitrajlı işlemlere zarar verecektir " değerlendirmesinde bulunuldu. Türk Lirası için olumlu görüşlerini korumaya devam ettiklerini belirten Bank of America Analisti David Hauner konu hakkında paylaştığı araştırma notu ile "Türk Lirası'na karşı bakış açımız negatife dönmüş değil, benzerlerine kıyasla gösterdiği olumlu performansı ortaya çıkaran nedenler şu anda fiyatlamalara dahil edilmiş olabilir" diyerek TL'de güçlenme sinyali verdi. 

MERKEZ BANKASI ŞUBAT AYI TOPLANTISI İLE FAİZ ARTIRIMI KARARI VERECEK Mİ, FAİZ İNDİRİMİ OLUR MU?Türk Lirası ve bankaların kredi faiz oranları açısından büyük önem taşıyan Merkez Bankası Şubat ayı toplantısı için geri sayım başlarken faiz kararı beklentisi paylaşan ilk kurumda Bank Of America oldu. Dev yatırım bankası yapmış oldukları değerlendirmede "Merkez Bankası'nın önümüzdeki toplantıda da faiz artırmasını bekliyoruz fakat bu faiz artırılan son toplantı olabilir" diyerek Şubat ayında faiz artırımı yapılması yönünde beklentisini açıkladı. Hatırlanacağı üzere Merkez Bankası Ocak ayı toplantısı ile faiz oranı hakkında toplantıyı pas geçmiş ve faizleri 17.00 seviyesinde sabit tutmuştu. Merkez Bankası Şubat 2021 PPK toplantısı 18 Şubat 2021 tarihinde yapılacak. Toplantıda alınan karar ise Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından saat 14:00'te resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Emlak365.com

Yorumlar (0)