Bankada 100 Bin TL'si Olanlara 32 Günlük Yatırım! Bir Ayda 1665TL Kazanç

32 günlük vadeli mevduat faiz oranları ile birikimlerini değerlendirmek isteyenler için aylık kazanç rakamı 100 bin TL işçin 1665 TL'ye çıktı. İşte en yüksek faiz kazancını sağlayan bankalar ve kazanç rakamları.

Bankada 100 Bin TL'si Olanlara 32 Günlük Yatırım! Bir Ayda 1665TL Kazanç
Bankada parası olup değerlendirmek isteyenler en karlı yatırım araçlarını araştırmaya devam ediyorlar. Para piyasalarında bazı yatırım araçlarının belirli bir bant aralığında yer almaları vatandaşların ek yatırım araçlarına yönelmelerine neden oldu.

Müşteriler için en dikkat çeken yatırım araçlarının başında ise vadeli mevduat hesapları geliyor. Bankaların nisan ayında yüksek faiz oranlarında yer alması vadeli mevduata olan ilgiyi artırıyor.

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları son günlerde yükselmiş durumda. TCMB'nin faiz oranlarında yapmış olduğu artırım, daha sonrasında Merkez Bankası Başkanlığı görevinde yaşanan değişim vadeli mevduat faiz oranlarının yükselmesini destekleri.

Yüzde 20.00 seviyesine yaklaşan ve kamu bankaları yada özel bankalar farketmeden hemen hemen her banka tarafından bu orana yakın seviyede sunulan oranları banka banka derledik.

En Yüksek Faiz Oranına Sahip Özel Bankalar

Özel bankaların 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları ile birikimlerini değerlendirmek isteyenler için listenin tepesinde Alternatif Bank yer alıyor. Bu bankanın dışında kalan ve en yüksek faiz sıralamasında üst basamaklarda yer alan diğer bankalar şunlar.

Alternatif Bank nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 20.00

Anadolu Bank nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 19.75

Fibabanka nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 19.50

Odeabank nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 19.20

İNG Bank, Burgan Bank, CEPTETEB, HSBC, Turkısh Bank nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 19.00

N Kolay nisan ortası 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı yüzde 18.75

DEVLET BANKALARINDA SON DURUM

Devlet bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası'da müşterilerine sağladıkları faiz oranlarında artırıma gittiler. Bu üç kamu bankasının sağladığı faiz oranları ise şu şekilde;

Halk Bankası ve Ziraat Bankası müşterilerine Nisan ayı ortasında yüzde 18.00 faiz oranıyla 32 günlük faiz kazancı sunuyor. Ziraat Bankası'nın müşterilerine sunduğu faiz oranı ise yüzde 17.00 seviyesinde yer alıyor.

100.000 TL'NİN BİR AYLIK KAZANCIBankada parası olup yukarıda yer alan özel bankalar yada devlet bankalarının 32 günlük vadeli mevduat hesapları ile bu parasını değerlendirmek isteyenler için 100.000 TL üzerinden hesaplama yaptık. 100.000 TL'lik birikim yüzde 20.00 faiz oranıyla 1665 TL kazanç sağlar.

 
Yorumlar (0)