Bankada Parası Olan Herkesi İlgilendiriyor! Hemen Kontrol Edin, Yoksa Paranızdan Olabilirsiniz

Bankalardan peş peşe yapılan açıklamalar ile kritik uyarı geldi. Bankada parası olanlar dikkat! Bankadan çekilmeyen paralar ne olur, bankada unutulan para sorgulama nereden yapılır, nasıl sorgulanır, bankada unuttuğum para var mı, TMSF ye devredilen para nasıl alınır?

Bankada Parası Olan Herkesi İlgilendiriyor! Hemen Kontrol Edin, Yoksa Paranızdan Olabilirsiniz
Bankalarda unutulan paralar rekor rakamlara ulaşırken çok kritik uyarı geldi. Bankalardan peş peşe gelen uyarılar ile herkese bankalarda bulunan paraları olup olmadığını sorgulamaları önerildi.

BANKADA UNUTULAN PARALARI T.C. İLE SORGULAMA, BANKADA PARAM VAR MI SORGULA!

Bankada unutulan para sorgulama 2019 işlemleri hem e devlet üzerinden hem de TMSF internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

E devlet bankada unutulan para sorgulama işlemleri için e devlete giriş yaptıktan sonra arama satırına Zamanaşımı Hesapları Sorgulama yazıp arama yapın. Gelen ekranda paranız varsa adınıza kayıtlı olan hesap numaralı listelenecektir. Bankada unutulan bir paranız yoksa ise bu durumda liste boş olarak görüntülenecektir.

Bu yöntemin yanı sıra TMSF internet sitesi üzerinden de bankada unutulan para sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu resmi internet sitesi üzerinden de TC Kimlik numarası ile bankalarda unutulan para sorgulama işlemi yapılabilmektedir.BANKADA UNUTULAN PARA GERİ ALINABİLİR Mİ, HAZİNEYE DEVREDİLEN PARA NASIL GERİ ALINIR?

Geriye dönük son 10 senelik zaman zarfı içerisinde hareket görmeyen hesaplarda yer alan paralar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF'ye devredilmektedir. Konu hakkında en son açıklama ise TEB tarafından yapıldı. TEB 2020 yılında zamanaşımına uğrayan mevduat, emanet, alacak ve kiralık kasalar listesi yayımladı.Süre dolmadan önce yapılan tüm başvurularda hesaplarda unutulan paralar hesap sahiplerine iade edilirken süre dolduktan sonra başvuru yapılmayan hesaplarda bulunan paralar TMSF'ye devredilmektedir. Ne yazık ki bu devirden sonra banka hesabı parasının çekildiğini fark etse dahi itiraz hakkı süresi dolduğu için paraların geri alamıyorlar.
Yorumlar (0)