Bankada Parası Olanlar Dikkat! TL İçin Kırmızı Alarm ve Merkez Bankası Faiz Pansumanı İle 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri Uçtu

Parası bankada olanlara iyi haber geldi! Türk Lirası için Merkez Bankası tarafından açılan faiz kalkanı bankaların TL mevduat hesabı faiz oranları için yukarı yönlü hareketi sağladı.

Bankada Parası Olanlar Dikkat! TL İçin Kırmızı Alarm ve Merkez Bankası Faiz Pansumanı İle 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizleri Uçtu
Parası bankada olanlara iyi haber geldi! Türk Lirası için Merkez Bankası tarafından açılan faiz kalkanı bankaların TL mevduat hesabı faiz oranları için yukarı yönlü hareketi sağladı. TL mevduat faiz oranları uçtu. En yüksek faiz veren banka hangisi?

Emlak365.com  / Bankların vadeli mevduat hesabı faiz oranları uçuşa geçti, bankada parası olanlara iyi haber geldi! Merkez Bankası tarafından dolar kurunda yaşanan yükseliş ve Türk Lirasının değer kaybı için yapılan faiz pansumanı bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını uçurdu.

MERKEZ BANKASI TARAFINDAN TL İÇİN YAPILAN FAİZ PANSUMANI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARINI UÇURDU! 

Haziran ayında parasal genişleme politikası ile devlet bankaları tarafından verilen ucuz kredi desteği sonrasında dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş ile Merkez Bankası faiz oranlarını yükseltmeye başlamıştı. Türk Lirasının yaşadığı büyük değer kaybını telafi etmek için yapılan faiz pansumanı ile bankada parası olanlar için güzel günler geri döndü, vadeli mevduat hesabı faiz oranları yeniden yükselişe geçti.

EN YÜKSEK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU, TL VE DOLAR HESABI OLANLARA EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Türk Lirası olanlar için en yüksek faiz oranı veren banka yüzde 18.50 oranı ile Aktif Bank N Kolay Bono Hesabı oldu.

Dolar hesabı olanlar için ise vadeli mevduat döviz hesabı en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank olurken en yüksek dolar hesabı faiz oranı ise yüzde 2.45 olarak uygulanmaya başlandı.

MERKEZ BANKASI ARALIK AYI PPK TOPLANTISI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından aralık ayında yapılacak olan PPK toplantısı önümüzdeki hafta 24 Aralık 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Faiz kararı saat 14:00 itibari ile ilan edilecek.

Bu toplantı ile Merkez Bankası'nın yılı son bir faiz artışı kararı ile kapatması bekleniyor. Politika faizinin yükselmesi halinde vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında da çıkışın süreceği belirtiliyor.
Yorumlar (0)