Bankada Parası Olanlara Merkez Bankası Müjdeyi Verdi! 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi

Bankaların 32 günlük faiz yarışı hız kesmeden devam ediyor. Enflasyon rakamlarında yaşanan yukarı yönlü sert hareketlilik ve dolar kurunda yaşanan hızlı çıkış ile beraber bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yukarı yönlü hareket etti.Özellikle de Merkez Bankası Mart ayı PPK toplantısı öncesi açıklanacak olan faiz kararı beklentisi rakamlarında yaşanan yükseliş bankaların elini rahatlattı.

Bankada Parası Olanlara Merkez Bankası Müjdeyi Verdi! 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Yükseldi
Bankaların 32 günlük faiz yarışı hız kesmeden devam ediyor. Enflasyon rakamlarında yaşanan yukarı yönlü sert hareketlilik ve dolar kurunda yaşanan hızlı çıkış ile beraber bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yukarı yönlü hareket etti.

Özellikle de Merkez Bankası Mart ayı PPK toplantısı öncesi açıklanacak olan faiz kararı beklentisi rakamlarında yaşanan yükseliş bankaların elini rahatlattı. Daha fazla mevduat toplamak için birbiri ile yarışa giren bankalar kesenin ağzını açtı.

VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI İÇİN BANKALAR KESENİN AĞZINI AÇTI! 

TÜİK tarafından son açıklanan Şubat ayı enflasyonu rakamlarının beklentilerin üzerinde çıkması ve dolar kurunda son günlerde yaşanan sert yukarı yönlü hareketlilik ile bankalardan beklenen vadeli mevduat hesabı adımı geldi. Merkez Bankası'nın Türk Lirası hesaplara yönelimi arttırmak için almış olduğu kararlar vadeli mevduat hesabı faiz oranları üzerindeki etkisini her geçen gün biraz daha göstermeye devam ederken 2020 yılında dibi gören faiz oranları 2021 yılındaki yeni rekorunu kırmış oldu.TÜRK LİRASI VE VADELİ DÖVİZ HESABI FAİZ ORANLARI ARASINDA EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

Yapılan güncelleme sonrasında hem Türk Lirası hem de döviz hesabı açmak isteyen kişiler için en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank oldu. Alternatif Bank vadeli mevduat hesabı yüzde 17.75 olarak uygulanırken hoş geldin faizi avantajı ile ek ürün alan kişilere artı 1 puanlık faiz imkanı ile yüzde 18.75 seviyesine ulaştı.

Alternatif Bank Vov + Hesap ile İki adet otomatik ödeme talimatı verilmesi, En az bir adet Kredi Kartı alınması, Kasko, konut paket, özel sağlık, tamamlayıcı sağlık, ferdi kaza, elektronik cihaz sigortası ve/veya tüm hayat sigortası ürünlerinden herhangi birinin yaptırılması ve Ekstra Hesap sahibi olunması gibi kriterleri karşılayan kişilere her birinden yüzde 0.25 oranında ekstra faiz verilmesi ile beraber yüzde 18.75 faiz imkanından yararlanma imkanı sunulacak.EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZ ORANLARI 13 MART 2021 CUMARTESİ GÜNCEL LİSTESİ! 

Yapılan son güncellemeye göre en yüksek faiz veren banka yüzde 18.75 oranı ile Alternatif Bank oldu. Bu bankası sırası ile her biri yüzde 18 mevduat faizi veren QNB Finansbank, Fibabanka Kiraz Hesap, N Kolay Bono Hesabı, CepteTeb, Burgan Bank Dijital Mevduat, HSBC Bank Modern Hesap ve Turkish Bank Enerji hesap izledi.

100.000 TL NE KADAR FAİZ GETİRİR, 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZİ KAÇ TL?

En yüksek faiz veren banka üzerinden 100 bin liranın 32 günlük faiz getirisi 1.557 TL olarak hesaplandı.
Yorumlar (0)