Bankada Parası Olanlara Yüksek Faiz Müjdesi! 32 Günlük Vadeli Faizlerini Yükseltecek Stopaj Oranları Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı

23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67 nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Karar kapsamında stopaj oranları değişti, bankada parası olanlara iyi haber geldi! .

Bankada Parası Olanlara Yüksek Faiz Müjdesi! 32 Günlük Vadeli Faizlerini Yükseltecek Stopaj Oranları Kararı Resmi Gazete İle Yayımlandı
23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67 nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Karar kapsamında stopaj oranları değişti, bankada parası olanlara iyi haber geldi!

Emlak365.com  / 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67 nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Karar 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Yayımlanan karar kapsamımda bankaların vadeli mevduat hesaplarında parası olanlar için yüksek faiz kapısı aralanmış oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI, BANKADA PARASI OLANLARA YÜKSEK FAİZ MÜJDESİ GELDİ! 

23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında bankada parası olanlara iyi haber geldi. Tevkifat nispetlerinde yapılan düzenleme kapsamında;

Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar (6 ay dahil) vadeli hesaplarda yüzde 15 olan oran yüzde 5’e,

1 yıla kadar (1 yıl dahil) vadeli hesaplarda yüzde 12 olan oran yüzde 3’e,

1 yıldan uzun vadeli hesaplarda yüzde 10 olan stopaj oranı yüzde 0’a çekilirken,

Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda yüzde 0 stopaj uygulaması aynı kaldı.

BANKALARIN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI YÜKSELECEK, EN YÜKSEK FAİZ ORANI DAHA DA ARTACAK!

Yapılan düzenleme bankalarda parası olan kişileri de olumlu etkileyecek. Stopaj oranları için yapılan düzenleme 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları için yükselişi sağlayacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülecek olan yönetmelik kapsamında stopaj oranları düşürülmüş oldu. Stopaj oranlarında yüzde 10 indirim sağlanırken yapılan bu indirim mevduat faiz oranlarına yükseliş olarak yansıtılacak.

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Bu sabah açıklanacak olan karar henüz bankaların vadeli mevduat hesaplarına yansıtılmazken şu anda en yüksek faiz veren banka Aktif Bank N Kolay hesabı ile uygulanıyor. En yüksek faiz oranı ise yüzde 18.50 faiz oranı ile yine bu banka tarafından uygulanıyor. Yarın Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan kararın ardından oranların yeniden güncellenmesi bekleniyor.
Yorumlar (0)