Bankalar Birliği Duyurdu! Nakit İhtiyacı Olanlara Bankalardan Faizsiz Para!

Nakit ihtiyacı hisseden vatandaşlar faizsiz para imkanlarını araştırıyorlar. Vatandaşlara müjdeli haberi ise Türkiye Bankalar Birliği verdi. Yapılacak açıklamaya göre tüm bankalar kredi kartları üzerinden belirli şartlarda faizsiz para veriyorlar.

Bankalar Birliği Duyurdu! Nakit İhtiyacı Olanlara Bankalardan Faizsiz Para!

Türkiye'de kredi kartı kullanımı oldukça yaygınlaştı. Bankalar kendilerine müşteri çekmek için çeşitli kampanyalar yapıyorlar. Vatandaşlar ise finansal anlamda kendilerine farklı imkanlar sunan kredi kartlarına ilgi gösteriyorlar. Ancak Türkiye'de kredi kartlarının doğru kullanılmaması nedeniyle vatandaşlar ekstra maliyetlerle karşılaşıyorlar. Kredi kartlarının doğru kullanımında ise vatandaşlar finansal anlamda büyükbir destek görebiliyorlar.

40 GÜNLÜK FAİZSİZ PARA KULLANMA İMKANI

Kredi kartları kullanımı oldukça yayılırken kredi kartlarının doğru kullanımına ve elde edilebilecek avantajlara dair Türkiye Bankalar Birliği bir açıklama yaptı. Türkiye Bankalar Birliği'nin açıklamasına göre kredi kartları için bankalar borcun ödenmesi için müşterilerine işlem tarihinden itibaren yaklaşık 40 günlük bir süre tanıyor. Bu süre içerisinde ödemesini yapan kredi kartı kullanıcıları ekstra bir faiz ile karşılaşmıyorlar. Asgari ödeme tutarını ödemek yerine tüm borcu ödeme yolunu seçen müşteriler 40 gün vadeli faizsiz para kullanmış oluyorlar.

DOĞRU KREDİ KARTI KULLANIMININ FAYDALARI

Kredi kartları bunun yanında bazı avantajlar sunmaktadır. Öncelikle satın alınan ürünler kayıt altına alındığı için vatandaşlar harcamalarını daha kolay şekilde kontrol edebilirler. Bunun yanında kredi kartlarına özel taksit imkanları da bazı harcamalarda önemli avantajlar kazandırmaktadır. Hemen hemen her kredi kartında ödül ve harcadıkça kazandıran bir kampanya bulunmaktadır. Bunları da doğru değerlendiren müşteriler ciddi kazançlar elde edebiliyorlar. Yani kredi kartı harcamaları için masraf yerine fayda sağlanabiliyor.

KREDİ KARTI KULLANIRKEN YAPILAN EN BÜYÜK HATA

Kredi kartıkullanımında yapılan en büyük hata ise asgari ücretin ödenip diğer kalan tutarın bırakılmasıdır. Türkiye Bankalar Birliği'nin açıklamasına göre müşteriler asgari ücret ödeyerek geri kalan kısmı sonraki aya bırakıyorlar. Bu da ekstra bir faiz maliyetinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Ödenen asgari ücretin çok büyük bir kısmı da ana parayı düşürmeyip yalnızca faiz ödemesinin yapılmasını sağlıyor.

Yorumlar (0)