Bankalar Merkezin Kararını Beklemedi, Faiz Yükseltti: Dolar Ateşi İle Yükselen 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Enflasyon Rakamlarını Aştı! En Yüksek Hoşgeldin Faizi Hangi Bankada?

Piyasalar bugün açıklanacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK Toplantısı Ağustos 2020 faiz kararı için beklemeye geçerken bankalar karar açıklanmadan faiz güncellemesine gitti.

Bankalar Merkezin Kararını Beklemedi, Faiz Yükseltti: Dolar Ateşi İle Yükselen 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Enflasyon Rakamlarını Aştı! En Yüksek Hoşgeldin Faizi Hangi Bankada?
Piyasalar bugün açıklanacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK Toplantısı Ağustos 2020 faiz kararı için beklemeye geçerken bankalar karar açıklanmadan faiz güncellemesine gitti. Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükseldi. Vakıfbank, Burgan Bank, Akbank, Denizbank ve QNB Finansbank gibi çok sayıda banka faiz yükseltirken en yüksek faiz veren banka Odeabank oksijen hesap oldu. Peki, 20 Ağustos 2020 tarihli tüm bankaların güncel vadeli hesap faiz oranları yüzde kaç, en yüksek faizi veren banka hangisi, en yüksek hoşgeldin faizi hangi bankada, paramı hangi bankaya yatırmalıyım diyenlerin tercihi ne olmalı, bankada parası olanlar ne yapmalı, en yüksek faiz getirisi hangi bankada?

Bankaların 32 günlük faiz oranlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken bankada parası olanlar ve birikimini banka hesabında tutmayı tercih edenler için sevindirici haberler geliyor.

TÜRK LİRASI FAİZ ORANLARI UZUN BİR SÜRE SONRA İLK KEZ YILLIK ENFLASYON RAKAMLARINI GERİDE BIRAKTI! 

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma politikası adımları en çok bankada parası olanları sevindirdi. Merkez Bankası likidite kaynaklarını keserken bankalar para kaynağı bulmak için yeniden vatandaşın mevduat hesaplarına yöneldi.

Merkez Bankası'ndan ucuz para alma dönemi bankalar için sona ererken daha fazla mevduat toplama zorunda kalan bankalar birbiri ardına faiz arttırmaya başladı. Bugün açıklanacak olan kararı beklemeyen bazı bankalar faiz arttırdı. Şu anda en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 12 olarak uygulanmaya başlanırken bu da Ağustos ayında açıklanan Temmuz ayı TÜİK TEFE TÜFE yıllık enflasyon rakamı olan yüzde 11.76 rakamının aşılması anlamına geldi ki faizler uzun süredir enflasyonun altında olması nedeni ile eleştiriliyor, TL'de yaşanan değer kaybı buna bağlanıyordu.

32 GÜNLÜK VADELİ TÜRK LİRASI TL HESAPLAR İÇİN MEVDUAT FAİZ ORANI YÜKSELEN BANKALAR HANGİLERİ?

Burgan Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.50 seviyesinden yüzde 11.75 seviyesine,Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00 seviyesinden yüzde 10.50 seviyesine,QNB Finansbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.30 seviyesinden yüzde 11.50 seviyesine yükseltti.20 AĞUSTOS 2020 TARİHLİ TÜM BANKALARIN GÜNCEL EN SON 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI LİSTESİ  İLE EN YÜKSEK HOŞGELDİN FAİZİ VEREN BANKALAR

Odeabank Oksijen Hesap Hoşgeldin Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 12.00

Burgan Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.75

QNB Finansbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.50

ING BANK 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.00

Fibabanka 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.00

Alternatif Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.00

Şekerbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.50

Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.50

Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.25

ICBC Bank  32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı 10.20

Ziraat Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Halkbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.75

Denizbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.65

Akbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.00BANKADA PARASI OLANLAR DİKKAT! EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA, 10 BİN LİRANIN AYLIK GETİRİSİ KAÇ LİRA OLDU?

Birikimini bankada tutanlar için sevindirici haberler peş peşe geldi. En yüksek faiz oranı yüzde 12 seviyesine çekilirken en yüksek faiz veren banka Odeabank oldu.

10 bin liranın 32 günlük faiz getirisi ise yapılan güncellemelerin ardından 89 lira seviyesine ulaştı. Merkez Bankası tarafından bugün açıklanacak olan faiz kararı ile politika faiz oranında bugün olası bir faiz artışı kararı çıkması durumunda bankaların hoşgeldin faiz oranı rakamlarının daha da yükselmesi bekleniyor. Merkez Bankası faiz kararı bugün saat 14:00 itibari ile duyurulacak.

Emlak365.com
Yorumlar (0)