Bankalarda Dijital Mevduat Hoş Geldin Faizi Yarışı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Haziran Listesi

Bankalar tanışma faizi ve hoş geldin hesabı adı altında ilk kez vadeli mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterilerine daha yüksek faiz vermeye devam ediyor. En yüksek faiz veren banka hangisi, 100 bin liranın 32 günlük ve 90 günlük faiz getirisi ne kadar, dolara en yüksek faiz hangi bankada, bankada parası olan herkesi ilgilendiriyor, faizler ne olacak, bankada parası olanlar dikkat, daha yüksek faiz veren banka hangisi, 7 Haziran 2021 faiz oranları listesi yüzde kaç?

Bankalarda Dijital Mevduat Hoş Geldin Faizi Yarışı! 32  Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Haziran Listesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Haziran ayı toplantısı için geri sayım hız kazanırken faiz kararı öncesi bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yakından takip ediliyor. Yapılan güncellemeler sonrasında en yüksek mevduat faizi yüzde 20 seviyesine ulaşırken daha yüksek faiz almak isteyen kişilere yönelik olarak bankaların dijital mevduat ve hoş geldin faizi gibi alternatif kampanyaları da dikkat çekiyor. 

MERKEZ BANKASI  HAZİRAN TOPLANTISI FAİZ KARARI ÖNCESİ MEVDUAT FAİZLERİNDE SON DURUM NE?

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından başkanlık edilecek Merkez Bankası Haziran ayı toplantısı öncesinde bankaların faiz oranları da yakından takip ediliyor. Yapılacak olan toplantı ile Merkez Bankası politika faiz oranı belirlenirken bu oran aynı zamanda bankaların ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarını da belirleyecek. 

Toplantı öncesinde bankaların fonlamaya ihtiyaç duyması nedeni ile 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükselişini sürdürürken yeni müşterilere ulaşmak isteyen bankalar ilk kez vadeli mevduat hesabı açacak olan kişilere yönelik olarak hoş geldin faizi, pandemi nedeni ile şubelerin iş yükünü azaltmak adına ise dijital mevduat yüksek faiz kampanyası gibi alternatif seçenekler sunuyorlar.

TÜRK LİRASI VADELİ MEVDUAT HESABI AÇMAK İSTEYEN KİŞİLERE EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

TL hesap açmak isteyen kişilere şu anda en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank VOV hesap olarak öne çıkıyor. Alternatif Bank VOV hesap faiz oranı yüzde 19 olarak uygulanırken bu orana ek olarak her bir ürüne yüzde 0,25 ek faiz uygulanmak üzere otomatik ödeme talimatı verenlere, kredi kartı başvurusu yapma, sigorta ve ek hesap tanımlama karşılığında +1 puan faiz verilerek toplamda yüzde 20 oranında faiz ile yatırım yapılmasına olanak sağlanıyor. 

100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, 100.000 TL 32 GÜNLÜK FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA TABLOSU KAÇ TL?

100 bin lirasını Alternatif Bank VOV + Hesap ile değerlendiren kişiler için 32 günlük faiz getirisi bin 665,75 liraya ulaştı. 

DOLARA EN YÜKSEK FAİZİ HANGİ BANKA VERİYOR, DOLARA EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR 2021 LİSTESİNDE 2 BİN DOLAR FAİZ GETİRİSİ NE KADAR?

Vadeli dolar hesabı açmak isteyen kişilere yönelik en yüksek faiz veren banka yine Alternatif Bank VOV + hesap olurken yüzde 19,20 dolar üzerinden 2 bin doların 32 günlük faiz getirisi 26,93 dolar olarak uygulanıyor.

.BANKADA PARASI OLANLAR DİKKAT! BUNU YAPANLAR DAHA YÜKSEK FAİZ ALACAKLAR! 

Bankada parası olan kişilern dijital mevduat hesap açtırmaları ya da hoş geldin faizi veren bankalar üzerinden hesap açtırmaları durumunda alacakları banka faizi yükseliyor. Bu nedenle hesap açtırmadan önce mevduat faizlerini karşılaştırmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)