Bankaların 32 Günlük Mevduat Faizlerine Enflasyon Ayarı! En Yüksek Faiz Veren Banka Değişti, Faizler Yine Yükseldi

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş bankaların faiz oranlarına da yansıdı. Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükseldi. Odeabank enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı faiz oranı ile yüzde 20 net kazanç imkanı sunarken Vakıfbank arı hesabı, Ziraat Bankası. Halkbank, TEB, Garanti Bankası, Akbank, Burgan Bank, N Kolay ve Alternatif Bank vadeli mevduat hesabı faizleri listesi ile yüksek hoş geldin faizi ve e vadeli dijital mevduat faiz oranı sunan bankalar arasında yer aldı. İşte bankaların güncel vadeli mevduat faizleri listesi ile en yüksek faiz veren bankalar!

Bankaların 32 Günlük Mevduat Faizlerine Enflasyon Ayarı! En Yüksek Faiz Veren Banka Değişti, Faizler Yine Yükseldi

Türk Lirasında yaşanan değer kaybı, enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ve dolar kurundaki yukarı yönlü hareketlilik nedeni ile Merkez Bankası tarafından zorunlu olarak parasal sıkılaşma politikası uygulanmaya başlanmış, bankaların ucuz kredi muslukları hızlı bir şekilde kapatılırken uzun süredir düşük seyreden mevduat faizlerini yükseltecek yönde adımlar atılmıştı. 

2020 yılının Haziran ayında atılan adımlar sonrasında bankaların kredi faiz oranları görmüş oldukları dip noktası sonrasında hızlı bir yükselişe geçmiş özellikle de konut kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş dikkat çekmişti. Faiz oranlarına yönelik atılan adımlar en çok bankada parası olanları sevindirdi. Enflasyon rakamlarının üzerine çıkan vadeli mevduat faizi ile Türk Lirası birikimi olan kişilerin de kazançları da artmış oldu. 

ODEABANK ENFLASYONA ENDEKSLİ MEVDUAT HESABI İLE YÜZDE 20 NET FAİZ KAZANCI VERİYOR! 

Düzenlemiş olduğu kampanyasını duyuran Odeabank "Bankamıza yeni getireceğiniz TL birikimlerinizi, Enflasyona Endeksli Mevduat Hesabı’nda yüzde 20'ye varan​ net faiz oranı ile enflasyondan etkilenmeden değerlendirebilir, üstelik vade sonunda açıklanan enflasyon oranına göre ilave getiri elde etme fırsatına sahip olabilirsiniz" diyerek müşterilerine enflasyon oranına göre ilave getiri imkanı sundu. 

Kampanyadan bankada açağı hesapta en az 50 bin TL ve en fazla 10 milyon liraya kadar para tutan kişiler yararlanabilecek. Odeabank şubelerinden veya Yakından Bankacılık finansal danışmanları aracılığıyla​ açılacak enflasyona endeksli ara dönem faiz ödemesiz mevduat hesabı olanlar yüksek faiz ile kazanç sağlayacak. 

BANKA BANKA HAZİRAN AYI VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI LİSTESİ 

Gerçekleştirilen güncelleme sonrasında en yüksek faiz veren banka unvanı da el değiştirmiş oldu. Eskiden listede yüzde 20 oranı ile sadece Alternatif Bank VOV hesap yer alırken listeye yapılan güncelleme ile yüzde 20 oranını uygulamaya başladığını duyuran Odeabank'ta katılmış oldu. Odeabank enflasyona endeksli vadeli mevduat hesabı ile yüzde 20'ye varan faiz kazanma imkanı sundu. 

Başlatılan kampanyadan yararlanan kişilerin yüzde 20 faiz üzerinden 32 günlük vadeli mevduat hesabı açmaları durumunda 100 bin liranın faiz getirisi aylık 1.665 TL olarak gerçekleşecek.

Yorumlar (0)