Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Bankalar Bayram Tatiline Ne Zaman Giriyor, Arefe Günü Açık Mı 2021?

Ramazan Bayramı öncesi milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi ve emekli maaşı ödemeleri nedeni ile bankaların çalışma saatleri yeniden değişti. Tam kapanmada bankaların çalışma saatleri değişmişti. Süreçte emekli maaşı ve emekliye bayram ikramiyesi ödemesi nedeni ile çalışma saatleri bir kere daha değişti. Bankalar bayram tatiline ne zaman giriyor, bayramda bankalar açık mı, bankalar ne zaman kapanacak, bankalar arefe günü açık mı, bankaların yeni çalışma saatleri kaç, mesai saatleri kaçta başlayacak, kaça kadar açık olacak?

Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Bankalar Bayram Tatiline Ne Zaman Giriyor, Arefe Günü Açık Mı 2021?

29 Nisan 2021 Perşembe günü itibari ile Türkiye 17 günlük tam kapanma dönemine giriş yaparken bankaların çalışma saatleri de alınan kararlar sonrasında güncellenmişti. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma tedbirleri başlıklı genelge kapsamında bankalar açık olan yerler kapsamında alınmış, bankalarda çalışan kişilere muafiyet hakkı sağlanmıştı. 3-15 Mayıs tarihleri arasında milyonlarca emekliye Mayıs ayı emekli maaşı ödemesi ve Ramazan Bayramı bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacağı için bankalarda yoğunluk yaşanabileceği uyarısı gelmişti. 

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ TAVSİYE KARARI ALMIŞTI, BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ YİNE DEĞİŞTİ! BANKALAR 6 MAYIS - 12 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA SAAT KAÇTA AÇILACAK, KAÇA KADAR AÇIK, SAAT KAÇTA KAPANACAK?

Emeklilere hem maaş hem de ikramiye ödemesi yapılacak olması nedeni ile banka şubelerinde yoğunluk yaşanabileceği uyarısı yapılırken Türkiye Bankalar Birliği sorun yaşanmaması adına bankalara yönelik tavsiye kararı almış, çalışma saatlerinde yeni düzenlemeye gidilmesini istemişti. 

Bu kapsamanda alınan karar doğrultusunda emeklilere bayram ikramiyesi ve maaş ödemesi konusunda sorun yaşanmaması adına bankalar yarın itibari ile yani 6 Mayıs 2021 Perşembe günü mesailerine 09:00 itibari ile başlayacak. Bankalarda saat 12:30 ile 13:30 arası öğle arası olarak uygulanırken saat 16:00 itibari ile ise mesai sona erecek ve bankalar kapanacak. Yani bankalar 6 Mayıs ile 12 Mayıs 2021 tarihleri arasında hafta içerisinde saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında müşterilerine hizmet sunacak. 

BANKALAR BAYRAM TATİLİNE NE ZAMAN GİRİYOR, BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK, BANKALAR KAÇ GÜN KAPALI OLACAK, BANKALAR AREFE GÜNÜ AÇIK MI 2021?

Bankalar 12 Mayıs 2021 arefe günü açık olacak. Arefe günü olan 12 Mayıs 2021 tarihinde bankalar yarım gün açık olacak. 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü banka şubeleri saat 09:00 itibari ile açılırken saat 12:30 itibari ile kapanacak ve resmi bayram tatili başlayacak. 

Bankalarda bayram tatili kaç gün sorusu ise 4.30 gün olarak yanıt buluyor. Bankalar Çarşamba günü öğleden sonra kapanırken Perşembe ve Cuma günü resmi tatil olduğu için kapalı olacak. Araya giren hafta sonu tatili kapsamında banka şubeleri Cumartesi ve Pazar günü de kapalı olurken 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü itibari ile ise saat 10:00'da açılacak. Aksi bir karar alınmazsa saat 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermeye devam edecek. 

Yorumlar (0)