Bankaların Çalışma Saatleri Yine Değişti! Bankalar Birliği Açıkladı!

Türkiye'de tam kapanma sokağa çıkma yasakları sürecinden dolayı çalışma saatleri değişen banka şubelerine ilişkin olarak Türkiye Bankalar Birliği'nden yeni bir karar daha çıktı. Emekli bayram ikramiyeleri nedeniyle bankaların çalışma saatlerinin yeniden değiştiği bildirildi. 

Bankaların Çalışma Saatleri Yine Değişti! Bankalar Birliği Açıkladı!

Türkiye'de tam kapanma sokağa çıkma yasakları nedeniyle bankaların çalışma saatleri geçtiğimiz günlerde değiştirilmişti. Türkiye Bankalar Birliği bir tavsiye kararı almış ve banka şubelerinin asgari personelle 10:00 ile 16:00 arasında açık olmasına dair karar verilmişti. Bu karar üzerine tüm bankalar çalışma saatlerinde güncelleme yaparak değiştirmişlerdi. Banka şubeleri genel olarak 10:00 ile 12:00 ve 13:30 ile 16:00 saatleri arasında çalışıyorlardı. Ancak bugün bir değişiklik haberi geldi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMIŞTI

Türkiye Bankalar Birliği bankaların çalışma saatlerine ilişkin olarak yeni bir karara imza attı. Bu kararın nedeni de emeklilerin bu süreçte bayram ikramiyesi alacak olmaları ve benka şubelerinden olası yoğunlukları önlemek olduğu bildirildi. İçişleri Bakanlığı da dün gece bir açıklama yaparak emeklilere maaş ve bayram ikramiyesi ödemeleri için muafiyet getirildiğini duyurmuştu.  Yeni emekli vatandaşlar evlerine en yakın banka şubesine giderek emekli maaşı ve emekli bayram ikramiyesi ödemesi alabilecek. Sokağa çıkma yasaklarından sadece bu amaçla muaf olacaklar.

BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Türkiye Bankalar Birliği'nden bugün alınan tavsiye kararına göre ise banka şubelerinin mesai saatleri yeniden düzenlendi. 3 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında emekli maaş ve ikramiyelerine dair ödemelerin yapılacağını ve bunun için bir düzenleme yapıldığı bildirildi. Banka şubelerinde yoğunluğun önüne geçebilmek amacıyla banka şubelerinin çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi.

Türkiye Bankalar Birliği banka şubelerinin 6 Mayıs, 7 Mayıs, 10 Mayıs ve 11 Mayıs tarihlerinde 09:00 ile 12:30 ve 13:30 ile 16:30 saatleri arasında çalışmasını tavsiye etti. Ayrıca arefe günü olan 12 Mayıs'ta da banka şubelerinin 9:00 ile 12:30 saatleri arasında çalışması yönünde karar alındı. Kalan diğer günlerde ise banka şubeleri 10:00 ile 16:00 saatleri arasındaki mesai saatlerine uymaya devam edecekler. 

Türkiye Bankalar Birliği tarafından vatandaşlara da bir tavsiyede bulunuldu. Buna göre vatandaşlardan tam kapanma sürecinde bankacılık işlemlerini internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM üzerinden şube dışı kanallardan yapmaya özen göstermeleri istendi.

Yorumlar (0)