Bankaların Düşük Faiz için Şart Koştuğu Yüksek Kredi Puan Sınırı En Az Kaç Puan?

Çeşitli bankalar müşterilerine düşük faiz oranıyla kredi sunarken kredi puanının yüksek olması şartının yerine getirilmesini istiyorlar. Peki bankaların yüksek kredi puanı kaç puan oluyor? İşte kredi risk puanları ve en güvenilir grup için yakalanması gereken puan sınırı.

Bankaların Düşük Faiz için Şart Koştuğu Yüksek Kredi Puan Sınırı En Az Kaç Puan?

Son dönemlerde bankaların ihtiyaç kredisi kullanımlarında uyguladıkları farklı bir metot bulunuyor. 

Özel bankalar tarafından uygulanan bu yeni yöntemde, vatandaşların kredi puanlarına göre kredi faiz oranı belirleniyor. Burada kredi puanı çok yüksek olan vatandaşlar için en düşük faiz oranıyla kredi sağlanıyor. Peki bu bankalar en az kaç puan ile düşük kredi sağlıyorlar?

KREDİ PUANINA FAİZ ORANI

Başta İNG Bank, QNB Finansbank ve Fibabanka gibi bankalar müşterilerine çok düşük faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağladıklarını duyuruyorlar. 

Halen duyurulan en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranlarından biri olan yüzde 0.79 hem İNG Bank hemde Fibabanka tarafından sunuluyor. QNB Finansbank ise müşterilerine yüzde 0.84 faiz oranıyla kredi imkanı sağlıyor. 

Bu üç banka ve bu bankaların dışında bazı özel bankalar açıkladıkları bu düşük oranla ihtiyaç kredisi sağlamak için, müşterilerinden kredi puan şartı koşuyorlar. 

SAĞLANMASI GEREKEN PUAN ŞARTI 1900 ÜZERİNDEN 1850

Kredi puanına göre belirlenen faiz oranlarında vatandaşların kredi puanlarının çok yüksek olması gerekiyor. 

En yüksek kredi puanı 1900 olurken 1700 puandan sonrası ise en güvenilir grup olarak kabul ediliyor. Ancak bankaların düşük faiz oranı için belirledikleri kredi puanı ise 1900 üzerinden en az 1850 olması. Eğer kredi puanınız 1850 ve üzeri ise düşük faiz oranlarından faydalanabiliyorsunuz. Ancak kredi puanınız 1850'nin altında ise size özel daha yüksek faiz oranıyla bir kredi puanı belirleniyor. 

Emlak365.com