Bankaların Sitesinde Yüzde 0.98, 0.99 Olan Faiz Oranları Şubelerde Yüzde 1.20'nin Üzerinde

Bankalar geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları duyurularında kredi faiz oranlarını düşürdüklerini ve bu kapsamda yüzde 0.98, yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi sağladıklarını duyurdular. Ancak bu oranlarda şubelere gidince duyurulan oranlardan farklı sunuluyor.

Bankaların Sitesinde Yüzde 0.98, 0.99 Olan Faiz Oranları Şubelerde Yüzde 1.20'nin Üzerinde

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan indirimlere son dönemlerde çok sayıda banka katıldı. 

İlk olarak kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından başlatılan yüzde 0.99 faiz oranıyla konut kredisi kampanyası daha sonra diğer özel bankalar tarafından vatandaşlara sunulmaya başlandı. 

Bazı bankalar ise konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.99 seviyesinden daha da aşağıya çekerek yüzde 0.98 seviyesine kadar çektiler. Ancak bu noktada çok sayıda vatandaş beklemedikleri bazı sürprizlerle karşılaştılar. Bankaların sağladıkları konut kredisi detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI KANDIRMACASI

Bazı bankalar tarafından sunulan yüzde 0.98 ve yüzde 0.99 faiz oranıyla konut kredisi kampanyası oldukça ilgi gördü. 

Bankaların kurumsal internet siteleri üzerinden duyurulan konut kredisi kampanyaları için başvuru yapmak isteyen çok sayıda vatandaş şubelere gittiklerinde kendilerine yüzde 1.10, yüzde 1.20 hatta yüzde 1.50 gibi oranlarla konut kredisi kullanabilecekleri söyledi. 

Bankaların bu konuda yapmış oldukları açıklamalarda ise konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.98'den başladığı ancak bu oranın findeks kredi notu çok yüksek olan vatandaşlara sağlandığı duyuruldu. Ortalama olarak en kalabalık olan orta ve az riskli gruplar için ise bu oranlar çok yüksek seviyelerde tutuldu.

Bu şekilde konut kredisi kullanmak istemeyen vatandaşlar ise her müşteriye aynı oranda kredi veren bankaları tercih edebilirler. 

Emlak365.com