Barut Fıçısı Solda Sıfır Kaldı, Faizler Patladı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi İle 50 Bin TL Aylık Faiz Getirisi Kaç TL?

Bankaların faiz oranları adeta büyük bir patlama yaşarken faizler uçuş moduna geçti. Birikimini bankada tutan kişileri sevindiren mevduat hesabı faiz oranlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken yaşanan yükseliş ile 50 bin liranın aylık faiz getirisi de arttı. Parası olanlar için en yüksek faiz oranı hangi banka veriyor, Ziraat Bankası vadeli faiz oranı kaç, bankada parası olanlar ne yapmalı, hoşgeldin faizi veren bankalar arasında 32 günlük en yüksek faiz veren bankalar hesabımızda! Banka faiz oranları listesi...

Barut Fıçısı Solda Sıfır Kaldı, Faizler Patladı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi İle 50 Bin TL Aylık Faiz Getirisi Kaç TL?

Bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken yaşanan gelişme bankalardan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi çekmek isteyen kişileri üzerken birikimini bankada tutan kişileri sevindirdi.

Kredi faiz oranlarında yaşanan yükseliş ile paralel olarak 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükselişe geçti. Getirisi garanti olduğu ve hiçbir riski bulunmadığı için parası olan kişilerin en çok tercih ettiği yatırım araçları arasında yer alan vadeli mevduat hesabı faiz oranları bankalar arasında farklılıklar gösteriyor. 

MERKEZ BANKASI MAYIS AYI FAİZ KARARI ÖNCESİ VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARINDA YAŞANAN YÜKSELİŞ TÜM HIZI İLE SÜRÜYOR! 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek olan Mayıs ayı faiz toplantısı için geri sayım başladı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarında yıllık enflasyonun yüzde 17 seviyesini aşması ile beraber faiz indirimi beklentisi tamamen sona ererken en iyi ihtimalle Merkez Bankası tarafından politika faiz oranının yüzde 19 seviyesinde sabit tutularak bu toplantının da bir önceki toplantıda olduğu gibi pas geçileceği beklentisi ağırlık kazandı. 

Yabancı bankaların ve finans kuruluşlarının tamamının açıklamış olduğu beklenti anketlerinde Merkez Bankası tarafnıdan bu toplantıda bir faiz indirimi yapılmayacağı görüşü ağırlık kazanırken en erken faiz indirimi için ise yılın 3. çeyreği ve Temmuz ayı işaret edilmişti. Bu sayede vadeli mevduat hesabı için yüksek faiz kazancının en az Temmuz ayına kadar devam edeceği garanti altına alınmış oldu. 

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ, BİRİKİMİNİ BANKADA TUTANLAR İÇİN EN YÜKSEK FAİZ GETİRİSİ HANGİ BANKADA?

Bankalar vadeli mevduat hesabı faiz oranları için yeni bankacılık sistemine geçiş kampanyalarını kullanırken şubesiz ve ıslak imza olmadan yapılan hesap işlemlerine daha yüksek vadeli mevduat hesabı faizi vermeye başladılar. Süreçte bankaların yürüttüğü kampanyalar arasında en yüksek faiz veren banka ise yüzde 20 hoşgeldin faizi veren Alternatif Bank Vov hesap oldu. 

Bu bankayı yüzde 19,50 faiz oranı veren Burgan Bank ve N Kolay Bono hesabı takip ederken yüzde 19,25 faiz oranı ile Odeebank, yüzde 19 faiz oranı ile ING Bank'ta yüksek faiz veren bankalar arasında yer almayı başardı. 

50 BİN LİRANIN 32 GÜNLÜK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, 50000 TL BİR AYDA KAÇ LİRA FAİZ KAZANCI GETİRİR?

En yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamı üzerinden hesaplandığında 50 bin liranın aylık faiz getirisi 832,88 lira olarak gerçekleşiyor. 

Söz konusu oran hoşgeldin faiz oranı olarak uygulanmakta olup bu orandan yararlanmak isteyen kişilerin düzenli fatura ödeme talimatı vermesi, kredi kartı kullanması, sigorta yaptırması ve ekstra hesap açtırması şartlarını taşıması gerekiyor.

Yorumlar (0)