Başkan Mansur Yavaş Müjdeyi Verdi: Asgari Ücret 3.100 TL Oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Asgari Ücret zammı için uygulayacakları rakamı açıkladı.

Başkan Mansur Yavaş Müjdeyi Verdi: Asgari Ücret 3.100 TL Oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Asgari Ücret zammı için uygulayacakları rakamı açıkladı. ABB çalışanları CHP tarafından meclise verilen kanun teklifi ile sunulan 3 bin 100 TL rakamı üzerinden maaş alacaklar!

Emlak365.com /  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurlara yönelik olarak en düşük asgari ücret rakamını 3 bin 100 TL olarak uygulayacaklarını açıkladı.MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3 BİN 100 TL OLDU!Başkan Mansur Yavaş tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile “Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. #AsgariÜcret3100TL” ifadeleri ile 2021 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan kişilere ödenecek en düşük maaş 3 bin 100 TL olarak belirlendi.

CHP MECLİSE KANUN TEKLİFİ VEREREK 2021 YILI İÇİN ASGARİ ÜCRET MAAŞININ 3 BİN 100 TL OLMASINI TALEP ETMİŞTİ!Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız günlerde CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzası ile meclise sunulan yeni kanun teklifi ile asgari ücretin 3 bin 100 TL olması talep edilmişti. Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi kapsamında asgari ücretli çalışanların maaşlarından kesilen vergi kesintilerinin kaldırılması, net asgari ücretin 3 bin 100 TL olarak uygulanması gündeme taşınmıştı. CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararlar ile söz konusu talep bir kere daha gündeme taşınmış oldu. 


Yorumlar (0)