Bayram Sabahı Piyasalarda Hareketli Saatler! Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Yükselişe Geçti

Türkiye'de resmi bayram tatili nedeni ile piyasalar bugün kapalı olmasına rağmen dış piyasalarda yaşanan gelişmelerin tetiklediği altın fiyatları ve dolar kurunda yukarı yönlü hareketlilik sürüyor. 13 Mayıs 2021 Perşembe günü dolar kuru ve altın fiyatlarında son durum ne, bugün piyasalar açık mı, bayramda borsa açık mı 2021, dolar ne olur, altın fiyatları düşer mi, yükselir mi?

Bayram Sabahı Piyasalarda Hareketli Saatler! Dolar Kuru ve Altın Fiyatları Yükselişe Geçti

Dolar kuru ve altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik tüm hızı ile devam ediyor. Dün ABD'den gelen ekonomik verilerin ardından piyasalarda başlayan dalgalanma dünya geneline yayılmaya devam ederken Türk Lirası'nın da aralarında yer aldığı gelişmekte olan ülkelerin para birimleri ne yazık ki olumsuz etkilendi. 

BUGÜN PİYASALAR AÇIK MI, BAYRAMDA BORSA AÇIK MI 2021?

13 Mayıs 2021 Perşembe günü Ramazan Bayramı'nın birinci günü olarak kutlanırken resmi tatil olması nedeni ile bugün piyasalar kapalı olacak. Borsada resmi tatil ilan edilmesi nedeni ile bugün işlemlere kapalı olacak.

ANLIK DOLAR KURU TAKİP EKRANI! 13 MAYIS 2021 PERŞEMBE GÜNÜ BUGÜN DOLAR KURU VE ALTIN FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Dolar dün açıklanan ekonomik verilerin şoku ile ani bir sıçrama yaşamıştı. Amerika'da enflasyon rakamları son 13 senenin tepe noktasına ulaşırken enflasyonist endişelerin de zirve yapmasına neden oldu. Küresel piyasalarda açıklanan veri sonrasında büyük bir dalgalanma yaşanırken ABD 10 yıllık tahvil getirisi yükseldi, risk iştahı düştü. 

ABD Borsaları açıklanan veri sonrasında son derece sert bir düşüş yaşarken beklentilerin oldukça üzerinde çıkan enflasyon rakamları sonrasında gelişmekte olan ülkelerin para birimleri değer kaybetti. Dolar Türk Lirası karşısında bugün de güne yükselişle başladı. 

An itibari ile dolar kuru 8,4608 TL seviyesini görürken Euro kuru ise 10,2395 TL oldu. 

13 MAYIS 2021 GRAM VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI LİSTESİ! GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Dolar kurunda yaşanan artış ve uluslararası piyasada ons altında yaşanan yükselişten destek bulan altın fiyatları yükselişini südürdü. Gram altın alış fiyatı 495 TL seviyesine ulaşırken çeyrek altın alış 793 TL ve satış 817 TL oldu. Uluslararası piyasada ise ons altının alış fiyatı 1.820,12 dolar ve satış fiyatı ise 1.820,54 dolar seviyesine ulaştı.

Yorumlar (0)