Bayram Sonrası 1.100 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Devam Edecek Mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım programı kapsamında vatandaşlara verilecek olan 1.100 TL sosyal yardımlar hakkında araştırmalar yapılıyor. Peki Ramazan Bayramı sonrasında 1.100 TL sosyal yardımlar ödenmeye devam edilecek mi? 1.100 TL sosyal yardım almak için ne yapmak gerekir?

Bayram Sonrası 1.100 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Devam Edecek Mi?

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ekonomik yaşamı oldukça olumsuz etkilemesi neticesinde devlet tarafından vatandaşlara sosyal yardım ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan organizasyonda ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım ödemeleri gerçekleştiriliyor. Bu sosyal destekler ile ihtiyaç sahipleri yaşamlarını idame ettirebiliyorlar. Peki sosyal yardımlar ödenmeye devam edilecek mi?

1.100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAYRAM SONRASI DEVAM EDECEK Mİ?

Ramazan Bayramı öncesinde yaklaşık 2 milyon vatandaşa 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapıldı. Bu sosyal yardım ödemelerini alan vatandaşlar bayram öncesi ihtiyaçlarını biraz olsun giderebilme imkanı buldular. Ancak ülke genelinde hala daha 1.100 TL sosyal yardım ödemesi alamayan vatandaşlar bulunuyor. Bu vatandaşların sosyal yardım ödemesi alıp almayacakları merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göreRamazan Bayramı sonrasında e-devlet başvurusu yolu ile ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak.

1.100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramı öncesinde bakanlığın sosyal yardımlarından düzenli bir şekilde faydalanan ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapıldı. Ancak düzenli sosyal yardım ödemesi almayan ama ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar bu destek ödemelerini nasıl alabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve e-devlet üzerinden başvurusu alınan 3. faz sosyal yardım programı kapsamında vatandaşlara ödeme yapılmaya devam edilecek. Bu sosyal yardımlara başvuru yapan ve başvurusu onaylananvatandaşlar Ramazan Bayramı sonrasında da 1.100 TL sosyal yardım ödemesi alabilecekler.

E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Pandemi Sosyal Destek Başvursu hizmeti üzerinden form doldurma zorundalar. Bu formda vatandaşların kişisel bilgileri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerine bildiriliyor. Bu şekilde o vatandaşın ihtiyaç sahibi olup olmadığı tespit ediliyor. Başvuru sonuçları yine e-devlet üzerinden öğreniliyor ve vatandaşlara ödemeleri gerçekleştiriliyor.

Yorumlar (1)
MEHMET ERHAN ÜTE 1 ay önce
BEN 1100TL SOSYAL YARDIMI ALMADIM.BUGÜN PTT YE GİTTİM. SİSTEMDE ÖDEME GÖRÜNMÜYOR. AMA MİLLET 3.KEZ ALMIŞ. BU NASIL OLUYOR. ANLAMADIM.