Bayramda 1000 TL Alamayanlar için Başvuru Ekranı Hala Açık! İşte Onay Koşulları

1000 TL sosyal yardım başvuruları için süreç devam ediyor. Bayram sürecinde 1000 TL için başvuruda bulunan ancak başvuruları onaylanmayan, hiç başvuruda bulunmayan vatandaşlar için süreç devam edecek. Bizlerde bu süreçte vatandaşların dikkat edecekleri koşullara dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

Bayramda 1000 TL Alamayanlar için Başvuru Ekranı Hala Açık! İşte Onay Koşulları

1000 TL sosyal yardım başvuruları için süreç devam ediyor. Pandemi sürecinin ilk aşamasından itibaren ihtiyacı olan vatandaşlara sağlanan bu ödemeler için Ağustos ayında da başvuru yapılabilecek. Bu dönemde hiç başvuruda bulunmamış olan vatandaşlar için hem onay koşullarını hemde başvuru ekranını sizlerle paylaşıyoruz. 

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI AĞUSTOS 2020'DE DE DEVAM EDİYOR

1000 TL sosyal yardım ödemeleri bilindiği üzere koronavirüs salgını kapsamında vatandaşların ekonomik yönden mağdur olmamaları adına sağlanıyor. Bu ödemeler için ise sağlanması gereken koşullar bulunuyor. Bu koşulları sağlayan vatandaşlar ise 1000 TL ödemeleri için hak kazanıyorlar. 

Konu hakkında açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Üç fazda 6 milyon haneyi geçti. Dolayısıyla 6 milyar lirayı geçmiş durumdayız. Tabii ki 3. fazdan daha farklı bir faz düşünmüyoruz. Çünkü 3. faz zaten şu anda herkesin başvurabildiği, e-devlet üzerinden açık olan ve bizim de devamlı baktığımız bir süreç oldu.

Şöyle düşünüyoruz, bizim için de katkısı olduğu için pandemi sürecini de atlattıktan sonra bazı programlarımızı da entegre edip e-devlette kalıcı hale getirmek istiyoruz" diyerek pandemi yardımlarını kalıcı hale getirmek istediklerini dile getirmişti. 

1000 TL Onayı için Gerekli Koşullar

1000 TL sosyal yardım ödemelerinden faydalanmak için vatandaşların sağlamaları gereken ilk koşul gelir şartı. Bilindiği üzere bu ödemeler ihtiyacı olan vatandaşlara sağlanıyor. Bu ödemelerden faydalanmak için vatandaşların aile hane gelir düzeylerinin düşük olması isteniyor. 

Başvuru yapan kişilerin gelir testleri yapılırken üzerine kayıtlı taşınmazı bulunan kişilerde aylık gelir durumlarına göre sıralamaya alınyor. Bakanlıktan elde edilen bilgilere göre e devlet üzerinden pandemi yardımı başvurusu yapan kişiler aylık gelir ve maddi durumlarına göre sıralanırken maddi durumu en zor olan kişiler öncelikli olarak maddi yardım destek parası olarak verilen bin liradan yararlanabiliyorlar. 

Aile hane geliri düşük olan vatandaşların sağlamaları gereken diğer koşullar şunlar,

1. ve 2. faz yardım ödemelerinden 1000 TL alanlara yeni bir yardım ödemesi yapılmaz. İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneği alan vatandaşlara da 1000 TL sosyal yardım parası ödemesi yapılmaz. Devlet memuru, kamu işçisi olanlara da bu ödemeler ödenmiyor. 

Bunların haricinde kalan vatandaşlar ise yardım parası için başvuru yapma hakkına sahip bulunuyor. Yapılan başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tek tek incelenerek sonuçlandırılıyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Aile Bakanlığı üzerinden ödenen bu ödemelere başvurular e-Devlet üzerinden yapılır. Haftaiçinde vatandaşlar 1000 TL sosyal yardım başvurularını T.C. numalarına göre yaparken haftasonunda başvurular hiçbir koşul olmadan herkes tarafından yapılabilir. 

E devlet üzerinden bin liralık pandemi yardımı başvurusu için BURAYI TIKLAYINIZ... 

Kimlik numarası ve e devlet şifresi bilgisi ile sisteme giriş yapan kişiler açılan pencereden kimlik numaralarının son rakamına göre başvuruda bulunabilecekler. Cumartesi ve Pazar günü sistem herkese açılırken kimlik numarası son rakamına bakılmaksızın herkes başvuru yapabilecek. 

Hafta içerisi günlerde ise kimlik numarasının son rakamına göre

Pazartesi günleri kimlik numarasının son rakamı 0 olanlar,

Salı günleri kimlik numarasının son rakamı 2 olanlar, 

Çarşamba günleri kimlik numarasının son rakamı 4 olanlar, 

Perşembe günleri kimlik numarasının son rakamı 6 olanlar, 

Cuma günleri kimlik numarasının son rakamı 8 olanlar başvuru yapabilecek. Başvuru yapan kişilerin doldurmuş oldukları pandemi yardımı 1000 TL sosyal destek başvuru formu bilgileri bakanlık tarafından incelenecek olup uygun bulunan kişilere PTT şubeleri üzerinden ya da başvuru yaparken belirttikleri banka hesap numarası üzerinden otomatik yapılmaktadır. 

PANDEMİ YARDIMI DESTEK BAŞVURUSU SONUÇ SORGULAMA 

Yukarıda yer alan başvuru linki üzerinden aynı zamanda başvuru yapan kişiler sonuç sorgulama işlemi de yapılabilmektedir. 

Emlak365.com

Yorumlar (15)
İşçi 6 ay önce
Nerden ikinciyi alamadılar geçen bayram alan arkadaşlara bu ay başvurmadan mesaj geldi gene Arife günü aldılar 1000₺ bitek bana vermediler... Allah var gam yok
Nursel 6 ay önce
Aylardır sadece 1000tl lemi geçinecek insanlar
Mehmet Emin Yeşilyaprak 6 ay önce
Hiç başvurum kabul edilmedi gerçekten anlamıyorum çevremdeki insanların hepsi aldi pandemi yardımını Bn almadim hiç birini alamiyorum neden böyle oluyor bende Türkiye cumhuriyet vatandaşiyım kirada oturuyorum işsizim lütfen yardım istiyorum çaresizim çok
Meryem 6 ay önce
Benim eşim şubadda işten çıktıh 6 ay dır geziyor işsizlik maaşı almıyoruz bayram da bin lira ödenecek dediler bize ödeme olmadı çocuk karıma kurban kesemedik
Seda özdemir 6 ay önce
Eşim yanlız çalişyor iki taneçocukvar evim Kira 800 Kira veriyom askeri üretle çalişyor etmiyor
Ayse 6 ay önce
Ben hic yardim almadim ve kuront hastasiyim kirada oturuyom ve yesil kartlliyim hic gelirim yok neden bana yardim vermiyosunuz bu haksizlik zenginlere gelince var garibanlara yok
Emekçi 6 ay önce
Ben hariç zengin arkadaşlarım ikinciyi aldı fakirlere vermiyorlar anlaşılan...birdaha oy vermem olur biter
Orhan 6 ay önce
Slm aleykum Allah rizasi için 2 çocuk babasiyim hic yardim falan almadim simdiye kadar kiraciyim kitam 500 veriyom durumum yok Allah icin yardim edin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın