BDDK'dan Kredi Kartı Aidat Uyarısı Hakkında Sahte E Devlet Linki ve Site Uyarısı Geldi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan son dakika açıklaması ile kredi kartı aidatı almak isteyen kişilere sahte site uyarısı geldi. Son dönemde artan şikayetler ve yaşanan dolandırıcılık olayları nedeni ile çok sayıda kişinin mağdur olması üzerine vatandaşı hedef alan siteler duyuruldu.

BDDK'dan Kredi Kartı Aidat Uyarısı Hakkında Sahte E Devlet Linki ve Site Uyarısı Geldi!

Son dönemde kredi kartı aidat iadesi vaadi ile vatandaşı dolandırmak için açılan sahte sitelerin sayısında rekor artış yaşanırken BDKK konu hakkında vatandaşları uyardı. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yayımlanan açıklama ile vatandaşlar e devlet üzerinden kredi kartı aidat iadesi yapılacağını iddia eden siteler hakkında uyarıldı. 

BDDK KREDİ KARTI AİDATI İADESİ HAKKINDA VATANDAŞI UYARDI! 

BDDK tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru metinde "Son dönemde Kurumumuz tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerinin arttığı ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığı görülmektedir.

Söz konusu sahte siteler, BDDK ismi ve logosuna ilaveten mevcut BDDK internet sitesinin arka planının da taklit edilmesi ile hazırlanmakta olup BDDK tarafından düzenlenmiş gibi görünen kredi kampanyasına katılım, kredi kartı masraf geri ödeme kampanyasına katılım, kolay kredi kullanımı gibi vaatler sunmakta ve kullanıcılardan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim, cep telefonu, hesap numarası, kullanıcı parolası, kredi kartı numarası, banka kullanıcı kodu ve şifresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi talep edilmektedir.

Söz konusu sahte sitelere erişimin engellenmesi, sorumlularının tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçler işletilmektedir. BDDK kredi veren bir kurum değildir ve kredi vermek, internet sitesi vasıtasıyla banka masraflarının iadesi gibi nedenlerle yukarıda bahsi geçen bilgileri talep etmemektedir.

Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında fayda mülahaza edilmektedir" ifadelerine yer verildi. 

E DEVLET KREDİ KARTI AİDATI İADESİ MÜJDESİ, KARA LİSTEDE OLANLARA HEMEN KREDİ, FAİZSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ TUZAKLARI ARTTI! 

Sosyal medye hesapları üzerinden E Devlet, BDDK, Gelir İdaresi Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı logoları kullanlarak oluşturulan sahte görseller kullanılarak vatandaşa tuzak kuruluyor. 

Söz konusu görsellerde vatandaşın dikkatini çekecek şekilde "Kullandığınız kredi kartları için aidat işlemleri başlamıştır" , "Kara listede olanlara faizsiz kredi" , "emeklilere faizsiz kredi", "devletten herkese 1000 TL pandemi yardımı" gibi insanların dikkatlerini çekecek ifadeler kullanılarak sahte ilanlar hazırlanıyor. 

Vatandaş para alacağını sanarak bu sahte linkleri tıkladığı anda tuzak sitelere yönlendiriliyor ve bu ekrandan girdiği tüm bilgiler bilgisayar korsanları tarafından hileli yazılımlar ile kopyalanıyor. Vatandaş sisteme girdiğini sanırken aslında tüm bilgilerini kendi elleri ile dolandırıcılara vermiş oluyor. 

Kullanılan bu yöntem ile bankadaki tüm paralarınız çalınırken dolandırıcılar aynı zamanda vatandaşın adına kredi çekerek bir de vatandaşı borçlandırıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)