BDDK'dan Son Dakika Açıklaması! Tüm İhtiyaç Kredilerinde Vade Sınırı Değiştirildi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından bugün açıklanan yeni karar ile ihtiyaç kredilerinin azami vade süresinde değişiklik yapıldı.

BDDK'dan Son Dakika Açıklaması! Tüm İhtiyaç Kredilerinde Vade Sınırı Değiştirildi!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından bugün açıklanan yeni karar ile ihtiyaç kredilerinin azami vade süresinde değişiklik yapıldı. Tüm bankaların ihtiyaç kredilerinde uyguladıkları 60 ay vade sınırı düşürüldü.

Türkiye'de bankacılık sektöründe çok önemli bir değişiklik yapıldı. Vatandaşların son dönemlerde yoğun şekilde kullandıkları ihtiyaç kredileri için belirlenen azami vade süresi 60 aydan 36 aya düşürüldü.İHTİYAÇ KREDİLERİNDE VADE SINIRI DÜŞÜRÜLDÜ!Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan ve açıklanan yeni karar kamuoyuna duyuruldu. BDDK'nın 4 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Tönetmeliğin 12/a maddesinin altın fıkrasında değişşiklik yapıldığı açıklandı.Bankaların ihtiyaç kredilerinde müşterilere uyguladığı 60 ay vade imkanı da bu karar ile yürürlükten kaldırılmış oldu. Alınan bu kararla beraber artık tüm bankalar ihtiyaç kredisi ürünlerinden müşterilerini yararlandırdıklarından en fazla 36 ay vade imkanı sunabilecekler.KONUT VE TAŞIT KREDİLERİ ETKİLENMEYECEKÖte yandan BDDK'nın aldığı bu son karar sadece ihtiyaç kredilerini etkileyecek. Taşıt kredileri ve konut kredilerinde vade süresinde azaltma uygulanmayacak. Bankalar bu kredileri daha önceki belirlenen sınırlardan vermeye devam edecekler.İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞECEK Mİ?BDDK'nın ihtiyaç kredilerinde vade sınırını 60 ayda 36 aya düşürmesinin ihtiyaç kredilerinde faizleri etkileyip etkilemeyeği de merak konusu oldu.

Emlak365.com


Yorumlar (0)