Beklenen Büyük Çöküş Başladı Mı? Dev Yatırım Fonu Satışa Başladı, Altın Fiyatları Düştü! Gram, Çeyrek ve Ons Altının Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL Oldu?

Piyasalar yeni haftaya dalgalı bir başlangıç yaptı, Euro kuru ve dolar yükseldi, altın fiyatları düştü.

Beklenen Büyük Çöküş Başladı Mı? Dev Yatırım Fonu Satışa Başladı, Altın Fiyatları Düştü! Gram, Çeyrek ve Ons Altının Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL Oldu?

Piyasalar yeni haftaya dalgalı bir başlangıç yaptı, Euro kuru ve dolar yükseldi, altın fiyatları düştü. Özellikle de dev yatırım fonlarının hızlı altın satışına başladıklarının piyasa kulislerinde konuşulmaya başlanması ile büyük çöküş korkusu satış baskısı oluştururken oluşan bu baskı sert düşüşe neden oldu. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı çok sert bir düşüş yaşarken iç piyasada da gram altın ve çeyrek altın fiyatı düştü. 30 Kasım 2020 Pazartesi günü altın fiyatları güne nasıl başladı, 1 gram altın kaç TL, çeyrek altın bugün ne kadar, altın fiyatları ne oldu, neden düştü, düşüyor?

Piyasalarda altın fiyatları yeni haftaya da yüksek satış baskısı altında düşüş eğilimli başladı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı son derece sert bir düşüş yaşarken yaşanan düşüş iç piyasada gram altın ve çeyrek altın fiyatına da yansıdı. GRAM ALTINDA KAYIP 100 LİRAYA YAKLAŞTI! Hatırlanacağı üzere gram altın fiyatı 540 lirayı görerek tarihin en yüksek zirve rekorunu kırmıştı. Ancak daha sonra aşı haberlerinin peş peşe gelmesi ve piyasaların yönünü yeniden riskli varlıklara çevirmesi ile beraber sert düşüş yaşandı. Yine başlayan düşüşün altın fiyatlarında büyük çöküş beklentisi söylentileri ile desteklenmesi ile büyük yatırım fonlarının yoğun altın satışına başlaması ile düşüş sertleşmişti. Yaşanan süreçte bugün gram altın fiyatı 446 liraya kadar geriledi ve altının gramında yaşanan kayıp 100 liraya dayandı. 

30 Kasım 2020 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününe gram altın fyiatı 446,49 TL alış ve 446.62 TL satış seviyesi ile düşüş eğilimli başladı. Çeyrek altın fiyatı alış 726,60 TL ve satış 736,30 TL oldu. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı ise 1800 dolar seviyesinin altına çok hızlı ve sert bir düşüş yaşadı. Ons altın alış 1.772,07 dolar ve alış 1.772,47 dolar seviyesine kadar geriledi. Ons altında yaşanan düşüşün sürmesi halinde iç piyasada dolar kurundan yeteri kadar destek bulamayan altın fiyatlarında düşüşün derinleşebileceği belirtiliyor. Ons altında yeni destek noktası 1.700 dolar olarak belirlenirken bu rakamın kırılması durumunda yine sert bir geri çekilme şoku ve panik satış baskısı yaşanabileceği belirtiliyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)