Beklentiler Arttı! Emeklilere Yapılacak Yeni Zam Oranları, En Düşük Zamlı Maaş Tablosu

TÜİK enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarına dair beklentiler de arttı.

Beklentiler Arttı! Emeklilere Yapılacak Yeni Zam Oranları, En Düşük Zamlı Maaş Tablosu

TÜİK enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarına dair beklentiler de arttı. Daha önce 7 olarak açıklanan emekli maaş zam beklenti rakamları yeni enflasyon oranları ile değişti. İşte yılsonunda emeklilerin maaşlarına yapılacak zam artış oranları ve yeni oranlarla zamlı maaş listesi.

Türkiye İstatistik Kurumu 2020 Kasım dönemi enflasyon oranlarını açıkladı. Kasım ayı verilerinin de belli olmasıyla birlikte emeklilerin maaşlarına yapılacak zam oranlarına dair beklenti oranları da değişti. TÜİK tarafından ilan edilen yeni enflasyon rakamları ile emekli maaşı zam oranlarına etkisi. EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN ZAM ORANI BEKLENTİLERİ DEĞİŞTİTÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarında kasım ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yüzde 2.30 oranında arttı. Beklentilerin üzerinde çıkan bu rakamın ardından ise emekli ve memurların maaşlarına yapılacak zam oranlarına dair de beklentiler değişti. Enflasyon oranlarına göre zam alacaklar emekliler için açıklanan son oran ile 5 aylık rakam belli olmuş oldu. SSK Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin ne kadar maaş alacaklarına ilişkin son oran ise 3 Ocak tarihinde açıklanacak. Beklentiler ArttıDaha önceki 4 aylık verilere göre emeklilere yüzde 7.0 oranında zam yapılabileceği öngörülüyordu. Enlflasyon oranlarının artmasının ardından ise bu oran 5 aylık rakamlarla sağlanmış oldu. Son verilerin açıklanması ile zam oranı kesinlik kazanacak. Ancak şuanki rakamlara göre en düşük maaşlar aşağıda ki tabloya göre şekillenecek. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)