Belediye Yardımları e-Devlet'te! Kira, Nakit Para, Gıda, Yakacak, Öğrenci Bursu

Devlet tarafından sağlanan çok sayıda yardım ödemesi bulunuyor.

Belediye Yardımları e-Devlet'te! Kira, Nakit Para, Gıda, Yakacak, Öğrenci Bursu
Devlet tarafından sağlanan çok sayıda yardım ödemesi bulunuyor. Bu ödemelerin bir kısmı belediye başkanlıkları aracılığıyla sağlanıyor. Belediye başkanlıklarının sağladığı destek ödemeleri ve yardımlar vatandaşların ihtiyaçlarına göre farklı alanlarda sunuluyor.

Bu ödemelerin bir kısmı için başvurular belediye başkanlıklarına bizzat giderek şahsen yapılırken bazı ödemeler ve yardımlar için ise online başvuru hizmeti bulunmakta.

BELEDİYELERDE ÇOK SAYIDA ALANDA DEVLET DESTEĞİ

Belediye başkanlıkları vatandaşların her türlü ihtiyaçlarına yanıt veren destekler sağlarlar. Bu desteklerin bir kısmı kaymakamlıklar, bir kısmı valilikler bir kısmı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından sağlanır. Destek ödemeleri hasta durumda olanlara, yaşlılara, öğrencilere, zor durumda bulunan ailelere, ekonomik zoruluk çekenlere, hasta yakınına bakanlara, yakacak ihtiyacı olanlara, gıda ihtiyacı olanlara ve bu tür çok sayıda alanda sağlanır.

Belediye başkanlıklarının sağladığı bu yardımların bazıları tek seferlik desteklerden oluşur. Bazı destekler düzenli ve her ay sağlanır. Bazı destekler ise belli dönem aralıkları ile vatandaşlara ulaştırılır. Vatandaşların belediyelerden alabileceği tüm bu destekleri tek tek aşağıda aktarıyoruz.

Belediyelerden Alınabilecek Destekler

Belediye nakit destek, yardım parası.

Belediye yakacak desteği, odun kömür desteği

Düzenli erzak desteği

Muhtaç asker ailesi yardımı

Yaşlılara özel destek ve yardımlar

Ailelere kırtasiye yardımı

Öğrencilere okul yardımı

Öğrencilere belediye bursu

Ailelere giyecek yardımı

İhtiyaç sahiplerine sosyal yardım kartı

Fakir ailelere kira yardımı

Sağlık ve ilaç yardımı

Bebekler için ailelere bez ve mama yardımı

Engelli vatandaşlar özel yardımlar

E-DEVLET ÜZERİNDEN BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU

Vatandaşlar e-Devlet kanalı üzerinden belediye başkanlıkları tarafından sağlanan destek ödemeleri için başvuruda bulunabilirler. Başvuru işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunun için öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın. Ardından e-Devlet sistemine giriş yapın. İçişleri Bakanlığı'nın hizmetleri üzerinden "e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama" ekranına ulaşın. Başvurularınızı bu ekran üzerinden tamamlayın.

e-Devlet Belediye Yardım Başvuru Ekranı için TIKLAYIN

ŞAHSEN BAŞVURU YAPILIR?

Belediye başkanlıklarına şahsen yardım başvurusunda bulunacak olan başvurularını il veya ilçe belediye binalarından yapabilirler. Başvurular için kimlik belgesi, fakirlik kağıdı ve başvuru yapılacak destekler için talep edilen diğer evrakların belediyeye teslim edilmesi gerekiyor.
Yorumlar (0)