Belediyeler Başvuruları e-Devlet'ten Almaya Başladı! Ailelere, İşsizlere, Kadınlara, Yaşlılara Ramazan Yardımları

Çeşitli ekonomik durumlarda bulunan vatandaşlar için yardımlar başladı. Vatandaşlar Ramazan Ayı öncesinde başvuruda bulunarak Ramazan ayına destek alarak girebilirler. İşte belediye yardım talep ekranı.

Belediyeler Başvuruları e-Devlet'ten Almaya Başladı! Ailelere, İşsizlere, Kadınlara, Yaşlılara Ramazan Yardımları
Ramazan ayı öncesinde çok sayıda vatandaş devlet tarafından sağlanan destekleri araştırıyor. Pandemi sürecinin devam edecek olması, tam kapanma ihtimalleri bu süreçte vatandaşları zorlayacak etmenlerin başında geliyor. Ekonomik olarak zorlanacak olanlar için ise belediyeler harekete geçti.

BELEDİYELER BAŞVURULARI E-DEVLET'TEN ALMAYA BAŞLADILAR

Belediye başkanlıkları ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından sağlanan destekler için başvurular e-Devlet'ten yapılabilir. Bu dönemde sosyal yardım almak isteyenler Ramazan Ayı öncesinde başvurularını e-Devlet üzerinden bildirebilirler.

E-Devlet üzerinden yapılacak başvurular ile ekonomik olarak zor durumda bulunan vatandaşlar kendi ihtiyaçları için talepte bulunabilecekler. Peki e-Devlet üzerinden ekonomik yardım başvuruları nasıl yapılacak? Kimler başvuruda bulunabilir? Başvurular ne zaman sonuçlanır? İşte o detaylar.

E-DEVLET BAŞVURU EKRANI

e-Devlet üzerinden belediye başkanlıkları ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından sosyal yardım talep etmek için vatandaşlar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler.

Vatandaşlar başvuru aşamasında öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar daha sonra İçişleri Bakanlığı'nın sağladığı hizmetlerden 'e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama' hizmetine ulaşacaklar.

Bu ekran üzerinden vatandaşlar yardım taleplerini elektronik olarak yapabilecekler. Ayrıca başvuruda bulunan vatandaşlar yardım taleplerine dair sorgulama da yapabilirler.

e-Devlet Belediye Yardımı Başvuru Ekranına ulaşmak için TIKLAYINIZ

HANGİ ALANLARDA YARDIM ALINABİLİR?

Belediye başkanlıklarının vatandaşlara sağladığı sosyal yardımlar kişiye özel olabiliyor. Kişinin nakit ihtiyacı, barınma ihtiyacı, yakacak ısınma ihtiyacı veya diğer ihtiyaçları için ayrı ayrı destekler sağlanıyor.

Vatandaşlar belediyelere yapacakları sosyal yardım başvuruları ile genel olarak şu destekleri alabilecekler. Nakit para yardımı, yakacak yardımı, gıda erzak yardımı, fatura desteği, yaşlılara sağlık hizmeti, engellilere özel destekler, kadınlara özel destekler, barınma sorunu olanlar için kira yardımı, çocuğu olan aileler için bakım desteği, evinde öğrenci olan ailelere eğitim desteği bulunuyor.

Belediyeler tarafından sağlanan desteklerin bazıları ise belediyelere göre değişebilir. Belediyelerin özel yardım programları kapsamında vatandaşların özel ihtiyaçları da karşılanabilir. Belediye yardımları için ayrıca belediyelere gidilerek hem yardım programlarına dair detaylar öğrenilebilir hemde bizzat başvuru yapılabilir.
Yorumlar (0)