Belediyelerin Ailelere Yaptığı Yardımlar! Nakit Destek, Kuru Gıda, Ev Eşyası, Elektrik Desteği

Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, kaymakamlıklar vatandaşlara çok sayıda alanda destek sağlıyorlar. Emlak365 olarak bizlerde bu kurumların ailelere sağladığı destekleri tek tek derledik. Maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar aşağıda yer alan listedeki yardımlara başvuru yapabilirler.

Belediyelerin Ailelere Yaptığı Yardımlar! Nakit Destek, Kuru Gıda, Ev Eşyası, Elektrik Desteği

Kış aylarında maddi yardıma ihtiyaç duyan ailelere çok sayıda devlet kurumu farklı alanlarda desteklerde bulunuyorlar. 

Vatandaşlara sağlanan bu desteklerin çok önemli bir kısmı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden sağlanıyor. Bu vakıfların yanında belediye başkanlıkları, kaymakamlıklar, valilikler de ailelere destek sağlayan diğer kurumlar. 

AİLELERE SAĞLANAN DEVLET DESTEKLERİ

Ailelere çeşitli alanlarda yardım sağlayan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, bu destekleri gelir durumuna göre sağlıyor. Bir ailede kişi başına düşen gelir düzeyi düşük seviyede ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları destekler için onay sağlıyor. 

Ancak bazı desteklerde sadece gelir düzeyine bakılmıyor. Örneğin devlet tarafından sağlanan elektrik desteğinde çok özel koşullar bulunuyor. 

DESTEKLERE İLİŞKİN TAM LİSTE

Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, kaymakamlıklar, valilikler ve benzeri kurumlar tarafından ailelerin başvuruda bulunacağı desteklere ilişkin liste. 

Gıda Yardımları, Barınma Yardımları, Yakacak Yardımları, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yapılan Yardımlar, Öksüz ve Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Doğum Yardımı, Elektrik Tüketim Desteği (ETD), Eğitim Materyali Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Öğle Yemeği Yardımı, Öğrenci Taşıma Barınma ve İaşe Yardımı, Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Bu desteklerin tamamına başvurular yazılı ve bizzat yapılacak. Vatandaşlar kendi yaşadıkları ilçelerde ki kaymakamlıklara, kaymakamlık bünyesinde yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek maddi destek talebinde bulunabilirler.

Emlak365.com

Yorumlar (2)
cemile avcioglu 3 ay önce
Maddi yardim istiyorum kizim tıp faultesi okuyor evde tek ben calisiyorum zor durumdayim
Emekçi işçi 3 ay önce
Kamu bankasında temizlik elamanı olarak calısıyorum taş ören olarak calısıyorum bizlerde haklardan yaralanmak istıyoruz kadro istiyoruz sendika duy sesimizi duyur sesimizi duyun artık kadro istiyoruz