Benzin ve Motorine Zam! Eşel Mobil Uygulaması Devrede, Yeni Zamlı Fiyatlar

Benzin ve motorin fiyatlarında hafta başında artışa gidildi.

Benzin ve Motorine Zam! Eşel Mobil Uygulaması Devrede, Yeni Zamlı Fiyatlar

Benzin ve motorin fiyatlarında hafta başında artışa gidildi. EPGİS tarafından duyurulan zammın ardından yapılan açıklamada, zam için eşel mobil uygulamasının geçerli olacağı bilgisi verildi.

Petrol fiyatlarında yaşanan yükselmelere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarına zam yapılması bekleniyordu. Brent Petrol veril fiyatlarının 50 dolar bandının üzerine çıkmasının ardından sektör tarafından beklenen zam resmi olarak duyuruldu. 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabından yapmış olduğu iki farklı duyuru ile benzin ve motorin fiyatlarına zam yapıldığını resmen duyurdu. EPGİS yayımladığı iki farklı duyuruda; benzin ve motorin fiyatlarında yapılan zam tutarlarını ve eşel mobil uygulaması kapsamında yapılacak zam oranlarını bildirdi. EPGİS tarafından yapılan zam açıklamaları. 

Benzin Zam Duyurusu

"Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 15/12/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 17 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

Benzin ve Motorin Zam Duyurusu

"Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 15/12/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 15, Benzinde 4 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği  ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır."

AKARYAKITTA BU ZAMLAR SONRASI YENİ FİYATLAR

EPGİS tarafından ilan edilen bu zamların ardından akaryakıt fiyatlarında değişim şöyle olacak. Birinci zam duyurusunda bildirilen benzin fiyatlarına 17 kuruşluk zam yapılacak ve fiyatlara yansıyacak. İkinci zam duyurusunda bildirilen zam duyurusunda benzinde 4 kuruş, motorinde 15 kuruşluk zam yapılacak ancak pompa fiyatlarına yansımayacak. Benzin fiyatları gece yarısından itibaren 17 kuruş daha zamlı satılmaya başlayacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)