Binlerce Çalışana 2 Ayda 3000 TL Ödeme Yapılacak

Meclise sunulan yasa tasarısı kapsamında bazı sektörlerde çalışanlara 2 ayda 3000 TL ödeme yapılacak. AK Parti tarafından sunulan yasa tasarısının tüm detayları haberimizde.

Binlerce Çalışana 2 Ayda 3000 TL Ödeme Yapılacak
AK Parti vergi düzenlemesi ile bazı ekonomik alanlarda düzenleme talep edilen yasa tasarısını TBMM'ye sundu. Yasa tasarısında farklı alanlarda çeşitli destekler verilmesine ilişkin maddelerde bulunurken bu maddeler pandemi sürecinin etkilerini hafifletmeyi amaçlıyor.

Normalleşme sürecine ara verilmesi kapsamında uygulamaya konulmak istenilen düzenleme özellikle belli iş kolunda yer alan ancak çalışamayan vatandaşlara destek olunması amaçlanıyor.

2 AYDA 3.000 TL ÖDENECEK

Yasa tasarısının detaylarına dair Yeni Asır'dan Faruk Erdem açıklamalarda bulundu. Yazısında sağlanacak desteklere ve tutaRlarına ilişkin bilgi veren Erdem desteklerin başta yeme içme sektörü olmak üzere küçük esnafa hem hibe hem de prim destekleri şeklinde olacağını duyurdu.bunun yanında kira ve hibe desteğinin ayrıca ciro desteğinin başvuru sürelerinin uzatıldığını hatırlatan Erdem yeni yasa tasarısı ile Nisan ve Mayıs ayları için lokanta ve kafelere prim ve nakit desteği geldiğini bildirdi.Yazısının devamında bu destekler için sunulan yasa teklifini anımsatan yazar, bu düzenleme ile Nisan ve Mayıs aylarında kısa çalışma sonrası verilen normalleşme desteğinden yararlanamayan kafe ve restoran çalışanlarının primlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını aktardı.Ücretsiz İzne Çıkanlara Ödenecek

AK Parti tarafından sunulan yasa tasarısı ilan edilen süre içerisinde ücretsiz izine çıkacak personele de işçi başına 1.500 TL ödeme yapılacak. 2 ay sağlanacak destek ile işçiler 3.000 TL destek almış olacaklar. Bunun yanında esnaflara 1341 TL prim desteği verilecek. Düzenleme şuan da Meclis'te yer alıyor.
Yorumlar (0)