BIST 100 Endeksinde Gün Sonu Verileri Belli Oldu

Borsa istanbul'da 5 Nisan 2021 işlem günü kapandı. BIST 100 endeksi günü yükseliş ile kapatırken değer kazanım oranı yüzde 0,83 oldu. Bugün en çok değer kazanan ve değer kaybeden hisse senetleri hangileri oldu?

BIST 100 Endeksinde Gün Sonu Verileri Belli Oldu
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi günü değer kazanımı ile kapattı. Gün sonu verilerine göre BIST 100 endeksi bugün yüzde 0,83 oranında değer kazandı. BIST 100 endeksi günü 1.442,06 puandan kapattı.

GÜNLÜK İŞLEM HACMİ 16,8 MİLYAR DOLAR OLDU

BIST 100 endeksinde önceki günün kapanış puanına göre 11,88 puan artışı meydana geldi. BIST 100 endeksinde toplam işlem hacmi ise 16,8 Milyar TL oldu.

EN KAZANÇLI SEKTÖR

Gün boyunca işlem gören bankacılık endeksi ile holding endeksi günün kaybeden endeksleri oldu. Bankacılık endeksinde yüzde 0,48, holding endeksinde ise yüzde 0,24 değer kaybı yaşandı. Günün ilk yarısında sektör endeksleri arasında en yüksek kazandıran yüzde 4,15 oranında bilişim olmuştu. En çok kaybettiren ise yüzde 2,30 oranında menkul kıymet, yatırım ortaklığı oldu.

BIST 100 endeksi yarın yurt içinde reek efektif döviz kuru, yurt dışında ise Çin'de açıklanacak olan Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), Euro bölgesindeki işsizlik rakamları ve ABD'de JOLTS açık iş sayısı verilerini takip edecek.

Ayrıca Bıst 100 endeksi için belirleyici olacak bazı gelişmeler bulunuyor. Yatırımcılar Dünya Ekonomik Görünüm Raporu ve Küresel Finansal İstikrar Raporu'nu, IMF Başkanı Kristaline Georgieva ile ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in konuşmalarını takip edecekler. Bunların yanında Dünya Bankası Başkanı David Malpass da bir konuşma yapacak.

BIST 100 endeksi yarın sabah yeniden işleme açılacak. Yarının bugünden daha büyük bir hareket içerisinde olması beklenen Borsa İstanbul'da veri akışları çok yakından takip edilecek. Yatırım şirketleri yarın portföylerine alacakları hisse senetlerini bu gece duyuracaklar. Hisse senedi önerileri ile yatırımlarına yön verecek olan yatırımcılar bu yönde takiplerini sürdürecekler.
Yorumlar (0)