Bitcoin 120 Bin Dolar Olacak Tahmini Kripto Para Piyasasını Karıştırdı

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin için yeni tahminler gelmeye başladı. Nisan ayı içerisinde Bitcoin'in fiyatında ne gibi değişimler olacak? Bitcoin Nisan'da yükselecek mi?

Bitcoin 120 Bin Dolar Olacak Tahmini Kripto Para Piyasasını Karıştırdı
Dünyada finans piyasalarının yeni aktörü olan Bitcoin üzerine her gün çok sayıda analiz yapılmaya devam ediliyor. 2021 yılı içerisinde Bitcoin'de gerçekleşen fiyat artışları bu kripto para birimine olan ilgiyi oldukça arttırdı. Bitcoin artık çok daha fazla insan tarafından takip ediliyor. Bitcoin yatırımı yaparak yüksek kazanç sağlamak isteyen yatırımcıların da sayısı aynı oranda yükseldi.

BİTCOİN PİYASASINDA SON GELİŞMELER

Bitcoin'in fiyatlamasında ise son haftalarda ciddi bir istikrarsızlık hakim olmaya devam ediyor. Kurumsal yatırımlar da almaya başlayan Bitcoin popülerliğine popülerlik eklese de bunu fiyatlarına yansıtamıyor. Ancak bu durumun bazı özel nedenleri bulunuyor. Öncelikle dünyadaki merkez bankalarının neredeyse tamamı Bitcoin'e olumsuz yaklaşıyor. ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell bu konuda olumsuz açıklamalarla geçtiğimiz günlerde öncü kripto paraya darbe vurmuştu. Türkiye'de de kripto paralara ilişkin bir değerlendirme süreci yaşanıyor.Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın kripto paralar için yasal bir zemin oluşturacak düzenlemeye dair çalışmaya başladığı bildirilmişti. Bu çalışma neticelendiğinde Bitcoin bir yasal zemine kavuşup muhtemelen de vergilendirilebilecek bir konuma taşınabilecek.

Dünyada Bitcoin üzerinde bu gelişmeler olurken Nisan ayında Bitcoin'in değerine dair meydana gelebilecek tahminler de yapılmaya başlandı. 60 Bin dolar seviyesini defalarca zorlayan Bitcoin bu noktada kalıcı olamadı. Sürekli geriye düşen ve 50 Bin dolar seviyesinin üzerinde konumlanıp destek noktası oluşturup sıçrama yapan Bitcoin yükseliği yere düşmeyi sürdürüyor. Şu anda 56.350 dolardan işlem gören Bitcoin'in ilerleyen günlerde yine 60 Bin dolar seviyesine çıkması öngörülüyor.

BİTCOİN 120 BİN DOLAR MI OLACAK?

Analistlere göre Bitcoin fiyatında Nisan ayı içerisinde büyük bir yukarı yönlü hareket etkili olabilir. Yann Alleman ve Jan Happel tarafından yapılan analizde Bitcoin için büyük bir rallinin işareti verildi. Aynı analistler Nisan ayı içerisinde Bitcoin'in 80 Bin dolar seviye çıkabileceğini ve 30 Nisan itibariyle de 1 Bitcoin'in 120.000 dolar olacağını iddia ettiler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)