Bitcoin 60.000 Doların Altına Düştü! Uzmanlar Yükseliş Bekliyor

Uzun zamandır yüksek seviyelerde olan Bitcoin’in 60.000 doların altında bir seviyeye gerilemesi üzerine nedenleri araştırılmaya başladı.

Bitcoin 60.000 Doların Altına Düştü! Uzmanlar Yükseliş Bekliyor
Uzun zamandır yüksek seviyelerde olan Bitcoin’in 60.000 doların altında bir seviyeye gerilemesi üzerine nedenleri araştırılmaya başladı.  Gerilemeye bağlı olarak Bitcoin’in fiyat keşfine girmesi ve yeni rekor kırılmasının Bitcoin’e olan ilginin doğal olarak artacağı belirtildi. Bitcoin’in 60.000 dolar altına düşmesine yönelik uzmanlardan gelen açıklamalarda mevcut likitedenin çok fazla olduğu ve bu likitedelerin yüksek değer yatırımcılarının kar sağlaması için uygun şartları sağladığını açıkladı.

Fonlama Mekanizması Kullanılıyor

Kaynağı bilinmeyen bir teknik analisti olan Filbfilb, yüksek vadede seyreden piyasa fonlama oranlarının fazla ya da uzun sözleşme sahiplerinin bulunması halinden kısa satıcılar için kısa pozisyonların teşvik edildiğini hatırlattı. Yüksek vadede seyreden piyasa fonlama oranlarının, borsadaki Bitcoin depozitolarının düşüşten önce belirlendiği açıklandı.

Bitcoin vadeli işlemler piyasası ile yatırımcı piyasasının dengede tutulması için kullanılan fonlama yöntemine dikkat çeken Filbfilb, işlem piyasasında uzun alıcıların bulunduğu durumda kısa alıcıların teşvik edilmesinin fonlama oranlarını arttıracağını ve traderların BTC’de uzun dönemde yer açmayı daha pahalı hale getireceğine değindi.  BTC’nin vadeli işlemler fonlama oranının düşüşten önce yüzde 0,05 ile 0,1 oranları arasında bulunduğuna dikkat çekti.

Borsaya Giren Yüksek Bitcoin Oranı Düşüşü Tetikledi

Bitcoin piyasalarında görülen yüksek fonlamayı değerlendiren Filbfilb, düşüşe borsalara giren yüksek Bitcoin’lerin etkili olmuş olabileceğini belirtti. yüksek net yatırımcıların satmayı düşündükleri BTC’leri borsaya yatırdığına dikkat çeken Filbfilb, yüksek fonlama, büyük net BTC girişleri sonrası beklenmedik düşüşün gerçekleştiğini açıkladı.

Stablecoin’lerin tekrar borsaya akmasını değerlendiren CryptoQuant CEO’su Young Ju, borsalarda çok sık stablecoin girişi yapıldığını, kripto para piyasasına geri dönen sermayenin Bitcoin’i daha da arttıracağını söyledi. Young Ju sabit varlık fiyatlarındaki oynaklığı en aza indirmek için kullanılan kripto para birimi olan Stableicon girişlerinin Bitcoin’i olumlu etkileyeceğini belirtti.
Yorumlar (0)