Bitcoin 60 Bin Doları Bugün Gördü! Sırada 100 bin Dolar Mı Var?

Bitcoin bugün 60 bin dolarlık fiyata ulaşarak hem yatırımcının hem de analistlerin dikkatini çekti.

Bitcoin 60 Bin Doları Bugün Gördü! Sırada 100 bin Dolar Mı Var?
Bitcoin bugün 60 bin dolarlık fiyata ulaşarak hem yatırımcının hem de analistlerin dikkatini çekti. Rekor fiyat ardından 59.817 dolar düzeyinde konumlandı. Akıllara gelen soru ise 100 bin dolar hedefine ne kadar yakın olduğu hakkında şekillendi.

Bitcoin Yükselişinin Sebebi Açıklandı!

Bugün BTC’nin 60 bin dolar düzeyine ulaşması BTC yatırımcıları tarafından memnuniyet ile karşılandı. Herkes 100 bin dolar fiyat hedefinin oluşabileceğinden söz etti. Özellikle geçen haftalar fiyat 47 bin dolar bandına kadar gerilemeye başlamıştı. Ancak BTC yine bir hamle yaparak rekora koştu.

BTC’nin düşüşü ardından ilk olarak 50 bin dolar düzeyine ardından 55 bin dolar düzeyine çıktığı dönemde ise MicroStrategy’nin payı olduğu düşünülüyor. Analistler, şirketin 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir tahviller ise BTC satın almasının BTC fiyat yükselişini tetiklediğini belirttiler. Hem bu alımlar hem de balina alımlarının etkisi ile talep oranı yükselen BTC 60 bin dolar değerine ulaştı.

100 Bin Dolar Hedef Kısa Vadede Mümkün Mü?

Analistler şuan için BTC grafiklerine bakıldığında ise bu yükselişin uzun vadede devam etmesi konusunda kararsız olduklarını belirttiler. Yatırımcılar 100 dolar hedefini beklerken analistler BTC için 57 bin dolar bandına tekrar düşüşün söz konusu olabileceğini açıkladır. 100 bin dolarlık fiyat hedefinin ise 2021 yılı ikinci yarısında gündeme gelebileceğini düşünüyorlar.

100 bin dolarlık fiyat hakkında tam bir tahmin için önümüzde yer alan iki günlük süre içinde destek ve direnç noktalarının izlenmesi gerektiği aktarıldı. Eğer BTC 58 bin dolar fiyat değeri üzerinde orta vadede kalmayı başarırsa, 70 bin dolar hedefine doğru şansını deneyebilecek. Analistler ilk adımda bu fiyatı işaret ettiler. 100 bin dolar hedefine ulaşılması konusunda, BTC için gündeme gelen son yatırım ardından yeni şirketlerinde de BTC alımına yönelmeleri halinde bir yol kat edilebileceği açıklanıyor.
Yorumlar (0)