Bitcoin Balonu Patladı Mı: Kripto Para Tam 9 Bin Dolar Birden Değer Kaybetti!

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para birimi olan Bitcoin yaşadığı büyük çıkışı şok bir düşüşle sonlandırdı. Kripto para birimi Bitcoin tam 9 bin dolarlık düşüş yaşadı. Kripto para piyasaları üzerinde şok etkisi yaratan düşüş sonrası kripto para birimleri için balon iddiasını bir kere daha gündeme taşıdı.

Bitcoin Balonu Patladı Mı: Kripto Para Tam 9 Bin Dolar Birden Değer Kaybetti!

41 bin doların üzerine çıkarak büyük bir rekora imza atan Bitcoin rallisini şok bir düşüş ile sona erdirdi. 2020 yılının son çeyreğinde başlayan yükseliş 2021 yılının ilk günleri ile beraber adeta bir ralliye dönüşmüştü. 

Yaşanan hızlı ve sert rallinin ardından 1 Bitcoin 41 bin 946 dolar seviyesine ulaşarak büyük bir rekor kırmıştı. Sert rallinin ardından baş döndüren bir hızla yükselen Bitcoin yine şok etkisi yaratan hızlı bir düşüş gösterdi. 

1 BİTCOİN BUGÜN KAÇ DOLAR OLDU?

Yaşanan 9 bin dolarlık sert düşüşün ardından 1 bitcoin 34 bin 236,60 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin 41 bin 946 dolarlık seviyeye yükseldikten sonra gelen yoğun veri akışının ardından sert bir kayıp yaşamış ve 32 bin dolar seviyesine kadar geri çekildi. 

Sonrasında gelen tepki alımları ile bitcoin yine toplandı ve 34 bin seviyesine ulaştı ancak yaşanan kayıp 9 bin dolar seviyesini görerek kripto para piyasalarında büyük bir şok etkisi yarattı. Daha öncede çok hızlı düşüş ve çıkışları nedeni ile balon olarak tanımlanan Bitcoin yine sert iniş ve çıkışlar yaşamasının ardından bir kere daha balon tartışmaları gündeme geldi. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ?

Yaşanan düşüşün ana nedeni olarak ABD tahvillerinde yaşanan hızlı yükseliş ana neden olarak gösterildi. Yine bitcoin'in kısa sürede büyük bir yükseliş yaşaması ve ralli etkisi ile son derece hızlı bir şekilde değer kazanmasının ardından başlayan yoğun kar satışları gösterildi. 

Kripto para piyasalarında işlem hacmi 160 milyar dolarlık kayıp yaşayarak 1 trilyon dolar seviyesinin altını gördü ve 946,97 millyar dolar seviyesinin altını gördü. Kripto para piyasası içerisinde 8.222 kripto para birimi işlem görürken bu para birimlerinin yüzde 68,7 'lik bölümünü Bitcoin oluşturuyor. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)