Bitcoin Çakıldı! Elon Musk Darbesi Sonrası Çin Etkisi İle Kripto Para Depremi Yaşandı

Kripto para birimleri son dönemde yaşamış oldukları sert iniş çıkışlar ile konuşulmaya devam ederken Bitcoin de yaşanan sert düşüş kripto para birimleri borsalarında deprem etkisi yarattı. Önce Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar ile düşüşe geçen Btc sonrasında Çin etkisi ile adeta çakıldı. Bitcoin neden düşüyor, bugün kaç TL, dolar?

Bitcoin Çakıldı! Elon Musk Darbesi Sonrası Çin Etkisi İle Kripto Para Depremi Yaşandı

Kripto para piyasasının en çok işlem gören birimi olan Bitcoin yaşamış olduğu sert düşüş ile gündemi salladı. Dünyaca ünlü milyarder iş adamı Elon Musk tarafından yapılan açıklamaların ardından başlayan satış dalgası ile adeta eriyen Bitcoin sonrasında Çin Merkez Bankasından gelen haberler ile kayıplarını arttırdı. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR?

14 Nisan 2021 tarihinde 64 bin 854 dolar seviyesini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ancak sonrasında TESLA'nın sahibi milyarder işadamı Elon Musk tarafından peş peşe yapılan açıklamalar ile yönünü aşağıya çeviren Bitcoin ne yazık ki düşüşünü hızlandırdı. 

Bitcoin başta olmak üzere pek çok kripto para birimi hızla değer kaybederken yaşanan düşüşün ana nedeni Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar ve bunu takip eden Çin Merkez Bankası tarafından atılan adımlar olarak gösterildi. Çin Bankacılık Birliği, Ulusal İnternet Finans Birliği ile Ödeme ve Takas Birliği tarafından ortak olarak yapılan açıklamada bankalar ve online ödeme kanallarının müşterilerine kripto paralarla ilgili bir hizmet sunamayacağı kararı ilan edildi. 

Özellikle de Musk tarafından atılan tweetler sonrasında kripto paralarda yaşanan sert iniş ve çıkış hareketleri nedeni ile kripto paraların güvenilmez ve spekülatif para birimleri olduğu iddiaları bir kere daha gündeme gelirken Çin cephesinden yapılan açıklamalarda bu iddiaları destekledi. Son yaşanan gelişmelerin ardından bitcoin 3 ayın dip noktasını görürken şu anda 39 bin 769 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)