Bitcoin Fiyatı 49 Bin Dolar Seviyesine Kadar Geriledi! Satış İşlemleri Devam Ediyor!

Haftasonu rekor seviyeleri test eden Bitcoin, dün 10 bin dolarlık bir bant içinde dalgalanmalara şahit oldu.

Bitcoin Fiyatı 49 Bin Dolar Seviyesine Kadar Geriledi! Satış İşlemleri Devam Ediyor!
Haftasonu rekor seviyeleri test eden Bitcoin, dün 10 bin dolarlık bir bant içinde dalgalanmalara şahit oldu. BTC fiyatı şu sıralarda 24 saat önceki fiyatı ile karşılaştırma yapıldığından %9,87 değer kaybı vererek 49 bin dolar civarından işlem görmeye başladı.

ETH ve BTC Fiyatları

Ethereum fiyatı da BTC’ye yönelik yapılan satışlardan etkilenerek 15,46,53 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Şu sıralarda ise saat öncesine göre % 14 değer kaybını vererek, 1618,23 dolar seviyesinde fiyatı şekillendiriyor. BTC fiyatının gerilemesinde ABD Hazine Bakanı Yellen’in kripto paraların terörün finansmanının, kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığına yönelik endişelerini dile getirmesi bir nebze etkili oldu.

Bunun yanında işlem platformu olarak adından söz edilen IG’nin tutabileceği kripto para birimi seviyesine ulaştığı ve artık kullanıcılarından yeni kripto para birimlerine yönelik emir kabul etmeyeceği yönündeki duyuru ile satışların yükseldiği görüldü. Bu satış artışı ise kripto para birimlerinde fiyat düşüşlerine neden oldu.

Yaşanan ani fiyat düşüşlerini değerlendirmeye alan Enigma Securities’in analistleri, Bu aşağı yönlü hızla devam eden hareketin bir düzeltme olduğunu dile getirdiler. Bitcoin için orta vade içinde görünümün değişmeyeceğini belirten analistler, belirli bir süre ardından yükseliş trendine piyasanın düzenine bağlı olarak girileceğini ifade ediyorlar.

Analistlerin Beklentileri

Analistler BTC için şuan da balinaların da etkili olduğu bir satış dönemi içerisine girildiğini ve bu satış hacminin yükselişinin ise arzı çoğalttığını söylüyorlar. Artan arz ve BTC arzın diğer kripto para birimleri üzerinden kurduğu baskı ile hem lider kripto para biriminin hem de ETH’nin fiyat grafiğinde düşüş eğimi ortaya çıkıyor.

Gün içinde riskli ve dalgalı, dakikalar içinde değişebilen fiyat değerlerine şahit olacağı söylenen BTC’nin bugün kripto para piyasasının temel özelliklerinden olan volatiliteyi tam anlamı ile yansıtacağı düşünülüyor. Bu sabah fiyat 49 bin dolar seviyesine gerilemeden birkaç dakika önce ise 50 bin dolar seviyesinde tutunmayı denemişti.
Yorumlar (0)