Bitcoin İçin Kaufman Ortalamasına Dikkat Çeken Ünlü Ekonomist 34 Bin Dolar Uyarısı Yaptı

Kripto para piyasalarının en çok işlem hacmine sahip olan para birimi Bitcoin hakkında çeşitli değerlendirmeler yapılmaya devam ediyor. Ekonomist Tunç Şatıroğlu, Bitcoin için yeni bir analiz yaptı. Bitcoin yükselir mi yoksa düşer mi?

Bitcoin İçin Kaufman Ortalamasına Dikkat Çeken Ünlü Ekonomist 34 Bin Dolar Uyarısı Yaptı
Kripto para piyasaları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin'de meydana gelen büyük düşüş hareketi sonrasında dünden itibaren toparlanma işaretleri gelmeye başlamıştı. Ancak Bitcoin henüz kayıplarını telafi edebilecek bir noktaya gelemedi. Şu anda Bitcoin 56 Bin dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son 24 saatte Bitcoin'in değer kaybı ise yüzde 1,5 dolaylarında oldu.

BİTCOİN GÜNCEL YORUMU VE TAHMİNİ

Bitcoin fiyatlamasına dair ekonomist Tunç Şatıroğlu güncel bir analizini kamuoyu ile paylaştı. Tunç Şatıroğlu bir hafta önce yaptığı Bitcoin analizine işaret ederek, “Bir hafta önce duyurmuştum. Bitcoin'de uzun bir süreden beri negatif bir uyumsuzluk meydana geliyordu. Fiyatı yükselse dahi Ichimoku bulutuna kadar düşebileceğini izah etmiştim. Şu anda Bitcoin için bu buluta gelinmiş görünüyor.” dedi.

BİTCOİN 34.000 DOLARA KADAR GERİLEYEBİLİR

Bitcoin için alım fırsatları ile dikkat edilmesi gereken seviyeleri de açıklayan Tunç Şatıroğlu, “Bitcoin için 50.500 desteği eğer çalışırsa bunu bir alım fırsatı olarak değerlendirebiliriz. Lakin 49.000'in altına geri çekilme meydana gelirse o zaman işler değişir. Böyle bir durumda buluttan aşağı yönde çıkılmış olur. Dolayısıyla hareketlenme 34.000 dolar seviyesine kadar ilerleyebilir. Bunun için şu anda Bitcoin yatırımı yapmak veya al-sat işlemi gerçekleştirmek için çok temkinli olmak gerekir. Ben şahsen Bitcoin alımı için şu anda acele edilmemesi gerektiğini söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

HAFTALIK KAUFMAN ORTALAMASINA DİKKAT

Bitcoin yorumunda Kaufman ortalamasına da işaret eden Tunç Şatıroğlu, “Bitcoin'in haftalık Kaufman ortalaması 52.000 seviyesinden geçiyor. Burası uzun vadeli trendinin sürmesi için çok kritik bir öneme sahip. 52.000'in altındaki kapanışlar işin rengini değiştirebilir. Dikkatle takip etmekte fayda var.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)