Bitcoin İçin Ölüm Kavşağı! Kıdemli Piyasa Analistinden 20 Bin Dolar Uyarısı

64 bin doları görerek tüm dikkatleri üzerine toplayan ve yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin rekor yükselişten sonra hızlı bir düşüşe geçmişti. Hızlı kan kaybı sonrasında bitcoin için işler daha da kötüye giderken Oanda Corp Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya uzman yorumu ve bitcoin tahmini ile şaşırttı. Bitcoin düşer mi, neden düştü ve düşüyor, düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin İçin Ölüm Kavşağı! Kıdemli Piyasa Analistinden 20 Bin Dolar Uyarısı

Hatırlanacağı üzere Amerika'da petrol boru hattına siber saldırı yapılmış, yapılan saldırı nedeni ile ABD hükümeti tarafından kripto para kullanılarak fidye ödemesi yapıldığı açıklanmıştı. Amerika tarafından yapılan açıklama ile verilen fidyenin tamamının geri alındığını açıklaması ile kripto paralar üzerindeki kontrolün sınırlı olup olmadığı tartışmaları alevlenirken bu da oluşan güvensizlikle beraber kripto paralarda güvensizlik oluşmasına neden oldu. 

BİTCOİN DÜŞTÜ! NEDEN DÜŞÜYOR, 20 BİN DOLAR OLUR MU?

Yaşanan düşüşün ardından yatırımcılar büyük panik yaşarken 64 bin dolarlık yaşanan keskin dönüş endişe yarattı. Yaşanan süreci değerlendiren Oanda Corp Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya yapmış olduğu BTC yorumu ile 30 bin doların kritik seviye olduğunu belirterek bu seviyenin kırılması halinde panik satışlarının başlayacağını söyledi. 

Tallbacken Capital Advisors’dan Mihael Purves br Evercore Teknik Stratejisti Rich Ross ise aşağı yönlü yaşanan kırılmalar halinde Bitcoin'de yeni hedefin 20 bin dolar olabileceği uyarısında bulundu. 

BİTCOİN BUGÜN KAÇ TL, 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

Mayıs ayında başladığı düşüşü Haziran ayına da taşıyan BTC 50 günlük hareketli ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönlü kesmeye hazırlanırken analistlerin bu durumu Ölümcül Kavşak olarak nitelendiriyorlar. Yaşanan düşüş devam ederken Bitcoin bugün 34 bin 437 dolar seviyesine ulaştı.

Yorumlar (0)