Bitcoin Madencileri Artık 1 Blok Başına 20 Dolar Kazanç Sağlayacaklar!

Bitcoin madencilerinin işlem ücretleri üzerinden elde ettikler gelir, son dönemde blok başına 0.97 BTC değerine yükseliş gerçekleştirdi.

Bitcoin Madencileri Artık 1 Blok Başına 20 Dolar Kazanç Sağlayacaklar!
Bitcoin madencilerinin işlem ücretleri üzerinden elde ettikler gelir, son dönemde blok başına 0.97 BTC değerine yükseliş gerçekleştirdi. Bu veri ortalama olarak bir işlem başına 20 dolara denk gelen bir rakamı simgeliyor.

Değişen BTC İşlem Ücretleri

Kripto para borsası analistleri ve uzmanların madencilerin aldığı BTC ücretindeki artışın aslında mükemmel bir işaret olduğunu belirttiler. Çünkü daha fazla madenci kazancının merkeziyetsiz ağda sunulması, BTC’ye olan ilgiliyi arttırıyor. Uzmanlar bu yeni ücretin Bitcoin2in benimsenmesi için muhteşem bir fırsat olduğunu ifade ettiler.

BTC işlemlerinde son 2.000 blok üzerinden alınan ortalama değere bakıldığında, blokların bir kısmı ise tam 1 BTC madenci geliri sunuyor. Normal şartlarda BTC madencileri her blok kazandıklarında 6.25 BTC ücret alıyorlardı. Ancak işlem ücretlerinin son zamanlarda oldukça artması ile bir blok oluşumundan kazanılan değer 20 dolara kadar yükseliyor.

Son olarak bu gün 17 Şubat itibariyle kayda geçen ve 1 blok üzerinden elde edilen madenci kazanımı 20 dolar olurken, BTC madencileri günlük yaklaşık 40 milyon dolar kazanabilecek seviyeye ulaştılar. Yani BTC madencilerinin toplam gelirlerinin %13,47’si kadarını sadece işlem ücretlerinden elde ettikleri rakamlar karşılıyor.

Bitcoin blok zincirindeki yaklaşık ücret değerleri arttıkça, BTC’nin bir noktada normal yatırımcılar yani madencilik ile uğraşmayanlar için oldukça pahalı bir seviyeye ulaşacağı söyleniyor. Ancak Quantum Economics analisti Pedro Febrero ise bu durumun tam tersine çok avantajlı bir şey olduğunu vurguluyor.

Uzmanlar Ücret Yükselişine Ne Dedi?

Febrero, işlem ücretlerinin yükselmesi hakkında gerçekleştirdiği açıklamada ‘’ Bizi göre bu artış mükemmel bir işaret. Yüksek ücret kazancı kripto paranın benimsenmesi anlamına geliyor. Çünkü işlem ücretleri genel olarak bloğa işlem ekleme rekabeti piyasaya yansıdığında yükselir.’’ ifadelerini kullandı.

Uzman, yüksek ücretlerin daha az nakit paraya sahip olan yatırımcıları korkutabileceğini, geri kalan kesim için ise bir problemin gündemde olamayacağını belirtti. Bununla birlikte veriler kripto para ne kadar fazla benimsenirse işlem ücretlerinin de o kadar arttığı gerçeğini ortaya koydular.
Yorumlar (0)