Bitcoin Mart Ayında Sıçramada! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Diğer yandan BTC’de alçalan takoz formasyonundan ise çıkış gerçekleştirildi.

Bitcoin Mart Ayında Sıçramada! Yükseliş Devam Edecek Mi?
Diğer yandan BTC’de alçalan takoz formasyonundan ise çıkış gerçekleştirildi. Bugün saat 13:55 suları itibariyle BTC’de 47.747 ABD doları fiyatı hakim oluyor. BTC geride kalan hafta önemli bir düşüş yaşamıştı. Ancak yükseliş ile sonuçlanması umulan kısa vadeli bir formansyondan çıkış gerçekleştirdi. Fiyatın ise direnç bölgesine doğru yükseliş kaydetmesi analistlerce bekleniyor.

Şubat Sonunda Ayı Mumu Grafiği Geldi!

BTC Şubat aynın son haftasında 57.508 dolar fiyatından 43 bin dolardaki dip seviyeye kadar geriledi. Bu süreçte ise yutan ayı mumu grafiği oluştu. 1 Mart tarihine gelindiğinde kayda geçen fiyat değeri ise 47.747 dolar olarak grafiklere yansıyor.

Şubat sonunda kayda geçen düşüş öncesinde ise Haftalık RSI’da negatif uyumsuzluk meydana geldi. Ancak ardından gizli pozitif uyumsuzluk, negatif uyumsuzluğu etkisiz hale getirdi. Buda analistlerin Mart başında yükseliş trendinin devam edebileceğine yönelik tahmin yapmalarına sebep oldu.

Diğer yandan haftalık grafikte yer alan MACD kısa bir ivme çubuğunu ise henüz oluşturmuyor. Skotastik Osilatör bazında ölüm çakışmasının gerçekleşmediği görülüyor. BTC’ye bakıldığında 2015 senesinden bugüne kadar önemli yükseliş ivmeleri ardından yutan ayı mumunu meydana getirdiği görülüyor. Bunun izlendiği 5 ayrı örnek bulunuyor.

BTC İçin Tepe Fiyat Oluşabilir mi?

Analistler farklı 5 örneğin 2’sinde hızlı şekilde tepe fiyatların oluşmaya başladığını belirtiyorlar. Diğer 2 modelde ise fiyatta küçük sıçramalar ardından fiyat düşüşleri görülüyor. Bu düşüşler ise minimal düzeyde oldukları için dalgalanmaları devam ettiriyorlar. Bu modeller baz alındığında BTC fiyatlarında sıçramanın tekrar gerçekleşebileceği belirtildi.

Günlük grafik ele alındığında BTC 47 bin dolar düzeyine yakın konumdaki destek bölgesi içinde hareket etmeye devam ediyor. Bu bölgeyi ikinci kez test eden fiyat ise aşağı sarkan fitil modelini oluşturuyor. Analistler buna bağlı olarak günlük bazda fiyat düşüşünün işaret ederken, haftalık bazda ise fiyat artışını gündemlerine alıyorlar. Geçen hafta önemini koruyan anlık fiyat takibini aynı önemi korumaya devam ediyor.
Yorumlar (0)