Bitcoin Yeni Rekoru: Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Rakamına Ulaştı!

Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin Yeni Rekoru: Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Rakamına Ulaştı!
Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı. Duyanları inandıramayan bu rakam, bazı büyük şirketlerin kripto para birimlerini destekleyici hareketlerine bağlı olarak gelişiyor. BTC fiyatı 55 bin dolar düzeyinin üstüne çıkarken, bu gün tablolara 55,328 dolarlık fiyat yansıyor.

BTC Neden Rekora Koşuyor?

Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri ise bu sene içinde 2 katan fazla artışa şahit olarak, 800 milyar dolardan, ortalama 1,7 trilyon dolar rakamına yükseldi. Bazı büyük firmalar kripto para birimini destekleyici adımlar atarak ve yatırım yönlerini BTC’ye çevirerek, son haftalarda Bitcoin’in rekor üstüne rekor kırmasına sebep oldular.

ABD2li elektronik araç üreticisi olan Tesla’nın 1,5 milyar dolar değerindeki BTC yatırımının gündeme bomba gibi düşmesi ardından, Mastercard ile Bank o New York Mello’nun kripto para birimlerini kullanımını kolaylaştıracak ödeme sistemlerine adım atması, dijital para değerlerinin ve BTC’nin fiyatını hızla yükseltti.

Coinmarketcap Verileri

Kripto para dünyasının en yakından takip ettiği analiz şirketlerinden Coinmarketcap’in son verilerine göre en eski olan ve lider kripto para birimi sayılan BTC fiyatı 2011 senesinde 0,30 dolar olarak şaşırtıcı bir rakamdayken, bugün 55 bin doların üzerinde. Bu başarı ise analistler tarafından devasa olarak nitelendiriliyor.

BTC fiyatı bu hafta içinde %17’lik bir artış ile gündeme geldi. Değer kazanımı devam ederken 2020 senesi başından bu yana ise BTC değerinde %681’lik bir devasa artış var. Kripto para biriminin şuan 1 trilyon dolara ulaşan piyasa değeri ise onun için önemli bir dönem noktası oluyor. Sadece bu yıl içinde BTC piyasa değerinin 450 milyar dolardan fazla yükseliş yaptığı grafiklere yansıyor. Herkes yükselişin böyle devam etmesi halinde ne olabileceğini merak ediyor.
Yorumlar (0)