Bitcoin Yükselen Kama Modeli Bugün Fiyat Düşüşüne Sebep Oldu? Bitcoin’de Neler Bekleniyor?

Lider kripto para birimi, teknik analistlerin ‘’Yükselen Kama’’ modeli olarak isimlendirdikleri modeli oluşturduktan sonra, potansiyel bir düşüş dönüşünü gündeme getirdi.

Bitcoin Yükselen Kama Modeli Bugün Fiyat Düşüşüne Sebep Oldu? Bitcoin’de Neler Bekleniyor?
Lider kripto para birimi, teknik analistlerin ‘’Yükselen Kama’’ modeli olarak isimlendirdikleri modeli oluşturduktan sonra, potansiyel bir düşüş dönüşünü gündeme getirdi. Analistler BTC/USD kurunun son günlerde yükselirken, daha yüksek bir düzeye gitme beklentisi yitirdiğini belirttiler.

Kama Modeli ve Beklentiler

BTC’nin hareketi ‘’tepe’’ ismi verilen tek noktaya yaklaşan iki yukarı meyilli çizgiyi grafiklere yansıtıyordu. Analistler ise bu yapının aslında teknik olarak bir fiyat düşüşüne yol açtığını belirttiler. Yükselen Kama oluşumunda ortaya çıkan bu düşüş, BTC yatırımcılarını bu sabah itibarıyla endişelendirdi.

Yükselen Kamadaki olumsuz hedef, yapının üst ve alt bölümlerde yer alan trend çizgileri arasındaki en yüksek mesafeye eşit olarak hesaplanıyor. Analistler, BTC durumunda uzunluğun ise ortama 5.500 dolar rakamında olduğunu açıkladılar. Aynı zamanda bu kanalın hedefinin ise önümüzdeki seanslarda 43.000 dolar fiyatı işaret ettiğini söyleyerek, yatırımcıları uyardılar.

Güncel Analist Tahminleri

Görünüşe göre, kanalın düşük trend çizgisinin altına inmeye başlaması, BTC için yükselen bir kanal modelini oluşturan bir başka yukarı eğimli trend çizgisini de gündeme getirecek. Analistler önümüzdeki seanslarda ortaya çıkacak düşüşlerin ardından ise bir yükselişin gelmesini bekliyorlar.

Bu kapsamda BTC’nin tüm zamanlar içindeki en yüksek seviyesi olan 49.700 dolar rakamını test etmesi ardından 50 bin dolar üzerinde kapanış yapacağını belirttiler. Bu toparlanma hareketinin ise bugün yaşanan minimal düşüş ardından bu hafta içinde gündeme gelebileceği söyleniyor.

Analistlerin yorumları bazında BTC cephesinde her zaman olduğu gibi kripto para piyasasının yüksek dalgalanmalı dönemi hakim. Zincir göstergeler kısa vadeli bir yükseliş görünümünü bu hafta için destelerken, tüm kripto para borsalarında ise stablecoin rezervlerinin rekor seviyeye çıktığı belirtildi. Bu da Bitcoin tarafından yaşanan düşüşün sebebini ortaya koyuyor.

Analistler geride bıraktığımız haftada yatırımcıların dalgalanma yaşayan kripto para birimleri yerine dolara sabitlenmiş stablecoin’leri almayı tercih ettiklerini belirttiler.
Yorumlar (0)