Bitcoin'e İlgi Artıyor, Yeniden Kritik Seviyede

Kripto para borsasının popüler tokeni Bitcoin, son 24 saat içinde yaşadığı yükseliş ile yatırımcılarını sevindirdi.

Bitcoin'e İlgi Artıyor, Yeniden Kritik Seviyede
Kripto para borsasının popüler tokeni Bitcoin, son 24 saat içinde yaşadığı yükseliş ile yatırımcılarını sevindirdi. 58 bin doları aşarak tarihi rekorunu tazelediği 21 şubat tarihinin ardından sert bir düzeltme yaşayan ve 44 bin dolar seviyesine kadar gerileyen lider kripto para birimi yeniden yükselişe geçti. Son 25 saat içinde 45 bin dolar ile 50 bin dolar seviyeleri arasında dalgalanma yaşayan Bitcoin, yüzde 6 oranının üzerinde yükseliş yaşayarak 50 bin dolar seviyesine ulaştı. Haftalık bazda kayıp yaşayan lider kripto para biriminin piyasa hacmi de 919 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin 2 saat içinde yaşadığı yükseliş ile piyasa hacmini 58 milyar dolar arttırdı. Bitcoin’in 2020 yılında başlayan ve yeni yılda da devam eden rallisinin sonucu olarak 15 şubat tarihinde piyasa hacmi 1.5 trilyona ulaşmıştı.

Şikago Opsiyon Borsası’nın SEC Başvurusu Bitcoin Yükselişini Tetikledi

2021 yılında kurumsal yatırımcıların ilgisinin de artması ile büyük yükseliş sergileyen Bitcoin’in son 24 saat içinde yaşadığı yükseliş üzerinde Şikago Opsiyon Piyasası’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvuru etkili oldu. Şikago Opsiyon Piyasası Bitcoin hisselerini listelemek ve yatırımı açmak için SEC’e başvuru gerçekleştirdi. Bu başvuru lider kripto para biriminin yeniden kritik seviyeye yükselmesinin destekleyen en önemli etmen olarak gösteriliyor.

Kripto Para Piyasasına Yükseliş Hakim

Son 24 saat içinde yükseliş sergileyen tek kripto para birimi Bitcoin olmadı. Bu süreçte kripto para piyasasında en yüksek hacimli 100 birimden 11 tanesinin değeri düştü. Düşüş yaşayan birimler ilk 10 içinde yer almadı. Son 24 saat içinde piyasadaki en yüksek hacimli ilk 10 birim yukarı yönlü ivme gösterdi. Bununla beraber hükümetlerden kripto para piyasasına yönelik endişe duyduklarına dair açıklamalar da gelmeye devam ediyor.
Yorumlar (0)