Bloomberg HT Ekim Ayı Enflasyonu ve Kasım 2020 Kira Artış Oranı TÜİK TEFE TÜFE Enflasyon Beklentisi Tahmini Rakamları Açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Ekim ayı enflasyon beklentisi 2020 için Bloomberg HT anket sonucu açıklandı. Peki, Ekim ayında enflasyon yüzde kaç çıkacak, enflasyon beklentisi ne, enflasyon yükselmeye devam edecek mi, TÜİK TEFE TÜFE Ekim 2020 enflasyonu ve Kasım ayı resmi kira artışı zam oranı ne zaman açıklanacak?

Bloomberg HT Ekim Ayı Enflasyonu ve Kasım 2020 Kira Artış Oranı TÜİK TEFE TÜFE Enflasyon Beklentisi Tahmini Rakamları Açıklandı!

Enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Ekim ayına ilişkin enflasyon verileri Kasım ayının ilk haftası içerisinde ilan edilecek. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren enflasyon rakamları memur ve emekli maaş zammı enflasyon farkı hesaplaması yanı sıra Kasım ayı resmi kira artışı zam oranı olarak ta uygulanacak. 

SON DAKİKA: EKİM AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ 2020 AÇIKLANDI! 

Ekim ayına ilişkin enflasyon beklentisi rakamları açıklandı. Bloomberg HT ekonomi servisi tarafından gerçekleştirilen ankete katılan ekonomistler Ekim ayında TÜFE rakamının yıllık yüzde 11,90 oranında artmasını bekliyor. Aylık TÜFE artış oranı ise yüzde 2,1 olarak açıklandı. 

21 kurumun katılımı ile gerçekleştirilen anket çalışmasında en düşük yıllık TÜFE beklentisi yüzde 1,25 en yüksek ise yüzde 2,65 olarak açıklanırken medyan beklenti ise yüzde 2,1 olarak açıklandı. 

TÜİK TEFE TÜFE EKİM 2020 ENFLASYON RAKAMLARI VE KASIM AYI RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Ekim ayı enflasyon rakamları TÜİK tarafından 3 Kasım 2020 Salı günü açıklanacak. Saat 10:00 itibarı ile açıklanacak olan enflasyon rakamları arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması aynı zamanda ev sahiplerinin kiracılara yapabilecekleri üst seviye zam oranı olarak uygulanacak. 

Söz konusu rakamlar açıklanır açıklanmaz sitemizden yayımlanacak olup anlık olarak takip etmek için;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

2020 YIL SONU ENFLASYON BEKLENTİSİ TAHMİNİ DE BELLİ OLDU 

Ankete katılan kurumlara 2020 yıl sonu enflasyon beklentisi de soruldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından yüzde 12,10 olarak açıklanan yıl sonu enflasyon rakamı yüzde 12,30 olarak gerçekleşti. En yüksek enflasyon tahmini yüzde 13,5 olarak açıklanırken en düşük rakam ise yüzde 11 olarak belirlendi. 

Emlak365.com