Bloomberg HT Merkez Bankası Şubat Toplantısı Faiz Kararı Tahmini Anketi Açıklandı!

Merkez Bankası Şubat ayı toplantısı için geri sayım hızlandı.

Bloomberg HT Merkez Bankası Şubat Toplantısı Faiz Kararı Tahmini Anketi Açıklandı!
Merkez Bankası Şubat ayı toplantısı için geri sayım hızlandı. 2021 yılının açıklanacak olan ikinci faiz kararı için PPK toplantısı öncesinde ekonomistlerin beklenti anketi sonuçları da açıklanmaya devam ediyor. AA Finans tarafından açıklanan beklenti anketi raporunun ardından Bloomberg HT tarafından ikinci anket çalışması açıklandı.

BLOOMBERG HT ŞUBAT 2021 PPK TOPLANTISI FAİZ KARARI İÇİN BEKLENTİ NE YÖNDE?

Bloomberg HT Araştırma Birimi tarafından yapılan anket ile AA Finans anketi ile paralel sonuçlar elde edildi. Ankete toplam 22 kurum katılırken medyan beklenti faizin sabit tutulacağı yönünde oldu.

Ankete katılan 17 kurum faizlerin Merkez Bankası tarafından sabit tutulacağı yönünde beklentisini paylaşırken 5 kurum 100 baz puan faiz artırımı yapacağı yönünde beklentisini paylaştı.

MERKEZ BANKASI POLİTİKA FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal ilk toplantısında 475 baz puan faiz artırımı yapmış ardından ikinci toplantı ile 200 baz puan faiz artışı yaparak son derece agresif bir çıkış gerçekleştirmişti. Yapılan 675 baz puan faiz artırımı hamlesi sonrasında politika faiz oranı yüzde 17 seviyesine çekilmişti.

MERKEZ BANKASI ŞUBAT AYI PPK TOPLANTISI FAİZ KARARI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Merkez Bankası faiz kararı için geri sayım tüm hızı ile devam ediyor. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal yönetiminde toplanacak olan Para Politikası Kurulu kritik faiz kararını 18 Şubat 2021 Perşembe günü saat 14:00 itibari ile ilan edilecek.

Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek olan rakamlar anında sitemiz üzerinden de duyurulacaktır. Açıklanan karar dolar kuru, altın fiyatları, bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları ile 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları rakamlarını da etkileyecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)