Bloomberg HT ve AA Finans 2020 Ağustos Ayı Enflasyon Rakamları Beklentisi Anketi Açıklandı! Eylül Kira Artış Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Ekonomi ve kredi faiz oranlarını yakından ilgilendiren, ev sahipleri ve kiracılar tarafından merakla beklenen TÜİK TEFE TÜFE Ağustos 2020 enflasyon rakamları için geri sayım başladı.

Bloomberg HT ve AA Finans 2020 Ağustos Ayı Enflasyon Rakamları Beklentisi Anketi Açıklandı! Eylül Kira Artış Oranı Ne Zaman Açıklanacak?

Ekonomi ve kredi faiz oranlarını yakından ilgilendiren, ev sahipleri ve kiracılar tarafından merakla beklenen TÜİK TEFE TÜFE Ağustos 2020 enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Eylül ayı resmi kira zam artışı oranı olarak uygulanacak 12 aylık TÜFE ortalamasını da içerisinde barındıran Ağustos ayı enflasyon rakamları için AA Finans ve Bloomberg HT tarafından hazırlanan enflasyon beklentisi tahmini rakamları anket sonuçları açıklandı. İşte ekonomistlerin aylık ve 2020 yıl sonu enflasyon tahminleri...

Enflasyon rakamları için geri sayım tüm hızı ile devam ederken AA Finans sonrasında Bloomberg HT'de beklenen enflasyon tahmini rakamlarını yayımladı. AA FİNANS AĞUSTOS 2020 ENFLASYON TAHMİNİ ANKETİ SONUÇLARI AA Finans tarafından açıklanan enflasyon beklentisi tahmini anket çalışmalarına göre ekonomistlerin Ağustos ayı enflasyon tahmini yüzde 0.96 olarak gerçekleşti. Toplam 18 ekonomistin katılımı ile gerçekleştirilen anket çalışmasında medyan enflasyon tahmini yüzde 0.96 olarak gerçekleşti ve enflasyondaki yükselişin süreceği yönünde görüş bildirildi. Ağustos ayı için en düşük enflasyon tahmini yüzde 0.32 olarak açıklanırken en yüksek enflasyon tahmini ise yüzde 1.41 aralığında yer aldı.

AĞUSTOS AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ 2020Bloomberg HT tarafından 17 kurumun katılımı ile gerçekleştirilen enflasyon anketi sonuçları yayımlandı. Yayımlanan sonuçlara göre anketi gerçekleştiren katılımcıların Ağustos ayı medyan enflasyon beklentisi aylık yüzde 1 ve yıllık yüzde 11.9 oldu. 17 banka ve aracı kurum arasında gerçekleştirilen anket çalışmasında en yüksek aylık enflasyon beklentisi rakamı yüzde 1.7 ve en düşük beklenti rakamı ise aylık bazda yüzde 0.32 olarak gerçekleşti. Yıllık enflasyon beklentisi için ise katılımcıların açıkladığı en yüksek rakam yüzde 12.60 ve en düşük ise yüzde 11.25 olarak gerçekleşti. AĞUSTOS AYI ENFLASYONU VE EYLÜL 2020 RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI RAKAMLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?Söz konusu rakamlar önümüzdeki hafta içerisinde 3 Eylül 2020 Perşembe günü ilan edilecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)