Bloomberg Raporu Gösterdi! Bitcoin Altının Yerini Almaya Başladı

2020 yılının ortalarından bu yana inanılmaz bir performans gösteren lider kripto para birimi Bitcoin, yatırımcıların en çok tercih ettiği varlıklardan biri haline geldi.

Bloomberg Raporu Gösterdi! Bitcoin Altının Yerini Almaya Başladı
2020 yılının ortalarından bu yana inanılmaz bir performans gösteren lider kripto para birimi Bitcoin, yatırımcıların en çok tercih ettiği varlıklardan biri haline geldi. Aktif kullanıcı sayısı her geçen gün artan Bitcoin’in kurumsallaşmasının da etkisi ile yıllardır kullanılan güvenilir yatırım limanı altını yerine geçeceği konuşulmaya başlamıştı. Bazı analistler Bitcoin’in altının yerine geçmesinin kaçınılmaz olduğunu iddia ederken birçok analistler ise Bitcoin’in altının yerine geçecek potansiyele henüz sahip olmadığını düşünüyor. Bunların yanı sıra kripto para piyasasındaki bazı uzmanlar ise Bitcoin’in altının yerine geçebileceğini ancak bunun için piyasa hacmini daha fazla büyümesi gerektiğini iddia ediyor.

Bitcoin’in dijital altın olarak tanımlanmaya başladığı bu dönemde Bitcoin ve altın kıyaslamaları devam ederken Bloomberg tarafından hazırlanan yeni bir raporda ise Bitcoin’in altının yerine geçme yolunda önemli aşama kaydettiği görüldü. Birçok yatırımcının altın yerine Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığının ortaya konulduğu raporda bu süreci destekleyen en önemli etmen olarak ise kurumsal yatırımlardaki artış gösterildi.

2020 Yılında Bitcoin’in Benimsenmesinde Önemli Yol Kat Edildi

Bloomberg tarafından hazırlanan raporda Bitcoin’in altın yerine geçmeye başlamasında 2020 yılında gösterdiği performansın en önemli etmen olduğu birkez daha görüldü. 2020 yılında lider kripto para birimine yapılan kurumsal yatırımların artması ve Bitcoin benimsenmesinde önemli bir yol kat edilmesinin, dijital altın olarak tanımlanmasında oldukça önemli bir nokta olduğu düşünülüyor. Bitcoin’in altının yerini alacağına dair tartışmaların hız kazanmaya devam ettiği son süreçte Bloomberg analizi ise tartışmaları hızlandırdı.

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir Mi?

Bitcoin’in altının yerine geçmesinde etkili olan kurumsal yatırımın lider kripto para biriminin aynı zamanda fiyatları üzerinde de etkili olduğu biliniyor. Kurumsallaşmanın artması ile beraber birçok analist Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor.
Yorumlar (0)