Bomba İddia! Dolarda Ters Köşe Hareketi Olacak ve Dolar Kuru 4 TL Altına Düşecek

Son zamanlarda sürekli olarak yükselecek, patlayacak tarzı spekülatif haberlere konu olan dolar kuru hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

Bomba İddia! Dolarda Ters Köşe Hareketi Olacak ve Dolar Kuru 4 TL Altına Düşecek

Son zamanlarda sürekli olarak yükselecek, patlayacak tarzı spekülatif haberlere konu olan dolar kuru hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Yayınlanan rapora göre Yeni Ekonomi Planı ile dolar kurunda ters köşe yapılacak, dolar kuru 4 lira hatta 3 liraya kadar çekilecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Planı üzerinde değerlendirmede bulunan Avrasya Yatırım analistleri dolar kurunda ters köşe harekatı yapılacağını iddia etti. Dolar 4 Liraya Düşecek! Konu hakkında özel bir analiz raporu yayımlayan Avrasya Yatırım dolar kurunun Yeni Ekonomi Programı ile düşürüleceğini iddia etti. Recep Tarçın yapmış olduğu değerlendirmesinde Türkiye'de bu sene negatif büyüme beklediklerini makro ekonomilerde birbirinden farklı beklentiler bulunduğuna dikkat çekti. Sıfır cari açık konusunda da değinen Tarçın 2008 ile 2019 yılında yaşanan ekonomik daralmalarının birbiri ile karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi. Tarçın "İthalat daralmasında dibi gördük. Bundan daha fazla daralma yaşanması mümkün değil. Cari açıksız büyüme formülü yanlış. Bütçeden yerli katma değer için katkı verilmesi doğru. Varlık Fonunu destekliyorum. Dış borç bulma konusunda varlık fonu kullanılacak. Uzun vadede doğru bir strateji olarak buluyorum. Borçlanma ile üretimin desteklenmesi ve büyümesi son derece tehlikeli. Hükümet yanlısı ekonomistler dolar kuru 8 lira, 9 lira olacak diyenler bakın hükümetin dolar hedefi bu diyor, ancak bu rakamlar kesin değil sadece tahmin" dedi. Enflasyon Düşmezse Dolar Kuru Yükselir! Türkiye'nin ekonomide tüketime dayalı büyümeye yönelmesinin en büyük hata olduğu belirtilen videoda küresel büyüme rakamlarının düştüğü bir dönemde Türkiye'nin bu dönemde yüzde 5 büyüme hedefinin tutturulamayacağı iddia edildi. Yeni Ekonomi Programı ile Dolar Kuru 4 TL Olur Mu?Videonun sonunda yapılan değerlendirme de ise "2020 Yılı dolar kuru hedefi 6 lira olarak belirlenirken 2021 yılı dolar hedefi ise 6.40 lira olarak belirlenmiş durumda. Benim kendi beklentim 2020 yılı için 6,50 lira ila 7  lira arasında olacaktır. 2021 yılında ise 7 lira 7.50 lira beklentim var. Ha bu 4 lira 3,5 lira nereden çıktı. Bu plan ancak rüyasında dolar kurunu 4 lira yapar" diyerek çok tartışılacak bir açıklamaya imza attı. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar (0)